Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muselfie

MUSELFIE. WSTAW SWOJE ZDJĘCIE W MUZEALNY OBRAZ!
 
Aplikacja mobilna Muselfie pozwala łączyć obrazy z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie z własnymi zdjęciami. Tak stworzonymi kolażami można podzielić się ze znajomymi oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy do twórczej zabawy! 
 
Dzięki Muselfie można remiksować znajdujące się w domenie publicznej zasoby MNW i tworzyć z nich kolaże. Aplikacja umożliwia użytkownikom stworzenie własnej kartki urodzinowej, memów oraz innych grafik zwykorzystaniem prac ulubionych artystów, np. obrazów: Żydówka z pomarańczami, Hamlet polski, Mężczyzna jedzący raki, Portret Stanisława Augusta z klepsydrą.
 
Aplikacja jest darmowa, działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Projekt Muselfie stworzyli pracownicy Muzeum Narodowego w Warszawie wspólnie z zespołem Pracowni Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym, w ramach realizowanego przez Centrum projektu promującego wykorzystanie technologii w instytucjach kultury. Partnerem IT jest Laboratorium EE. Aplikacja powstała dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.