Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Oko w oko ze sztuką

Sprzedaż karnetów została zakończona

 

Czy lubicie podróżować, odkrywać nieznane krainy? Raz w miesiącu wybierzemy się w podróż po Muzeum. Poznamy jego sekrety i twórczo spędzimy czas. Nie zabraknie ciekawych i angażujących zadań ani kolorowych prac plastycznych. A co najważniejsze – lepiej się poznamy, sprawdzimy czy współpraca się opłaca i jak ożywić obrazy!

 

Termin: niedziela, godz. 11.00, osiem spotkań, raz w miesiącu, od października 2023 do maja 2024 / trzy grupy równolegle

Czas trwania: około 120 minut

Miejsce: Gmach Główny MNW, sala kinowa (poziom -1), galerie stałe

Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami

Zasady udziału: karnet na cały cykl zajęć

 

 

WARUNKI UDZIAŁU

  • Wykupienie karnetu w kasie lub online na stronie. Karnety będą dostępne od 5 września 2022 od godziny 10.00 do wyczerpania wolnych miejsc.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wykupienia karnetu.
  • Uczestnicy zakwalifikowani do programu „Oko w oko ze sztuką” otrzymają przed 8 października powitalny e-mail ze szczegółowymi informacjami o terminach spotkań.
  • Opłata za karnet to 350 złotych dla jednego opiekuna i jednego dziecka oraz 75 złotych za każde następne dziecko. Karnety należy okazać przed każdym spotkaniem.
  • Karnety nie podlegają zwrotowi, ani wymianie.
  • Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
  • Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

 

TERMINY SPOTKAŃ

 

grupa 1 ZIELONA – grupa wiekowa 6–7 lat
grupa 2 NIEBIESKA – grupa wiekowa 8–9 lat
grupa 3 CZERWONA – grupa wiekowa 9–12 lat

 

8 października, 5 listopada, 10 grudnia 2023; 28 stycznia, 11 lutego, 10 marca, 7 kwietnia, 12 maja 2024

 

 

TEMATY

 

Październik / Muzealni odkrywcy

Muzeum jest pełne wyjątkowych przedmiotów. Podczas pierwszego spotkania dowiemy się, jakie eksponaty możemy tu odnaleźć i sprawdzimy, ile mają lat. W jaki sposób trafiły do Muzeum? Czy są cenne? Kto był ich twórcą? Odpowiedzi poszukamy wspólnie .

 

Listopad /  Czy współpraca się opłaca?

Czy artysta zawsze tworzy sam, czy pracuje wspólnie z innymi? Ile osób potrzebnych było do stworzenia średniowiecznej nastawy ołtarzowej? Na warsztatach zastanowimy się, w jaki sposób sztuka może pomóc budować relacje, a następnie razem stworzymy wystawę z naszych indywidualnych prac.

 

Grudzień / Co to jest dzieło sztuki?

Obrazy mogą zdobić ściany naszych domów, a rzeźby pięknie komponować się w ogrodach. Co to jest dzieło sztuki? Gdzie je można spotkać? Do czego może służyć sztuka? Czy istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź?

 

Styczeń / Dzieło sztuki w tarapatach

Dzieła sztuki skrywają w sobie niejedną tajemnicę. Żydówka z pomarańczami Aleksandra Gierymskiego zniknęła z Muzeum w nieznanych okolicznościach, a na jednym z obrazów Michele Marieschiego widoczne są odciski palców. Jakie zagadki jeszcze na nas czekają?

 

Luty / Historia jak z obrazka

Historii możemy uczyć się z książek, ale także patrząc na dzieła sztuki. W galeriach MNW, na płótnach wielkich mistrzów czy na wazach zdobionych przez starożytnych artystów zobaczymy bogów, królów i faraonów, generałów, którzy toczą bitwy, a nawet rozmarzonych poetów. Zapraszamy na niezwykłą lekcję historii.

 

Marzec / Najstarsze skarby

W Muzeum można znaleźć wiele niezwykłych przedmiotów. Jedne są wykonane z metalu, inne zdobione drogimi kamieniami... Wspólnie poszukamy najstarszych eksponatów. Skąd pochodzą? Co wiemy o ich twórcach? Jaką drogę musiały przejść, aby znaleźć się w MNW?  

 

Kwiecień / Ożywiamy obrazy!

Czy zmysły mogą nam pomóc w tworzeniu opowieści? Przekonamy się o tym, dotykając, wąchając i słuchając. Dajmy ponieść się wyobraźni i przenieśmy się w niezwykłe miejsca wraz ze zwierzętami z obrazów w Muzeum.  

 

Maj / Poszukiwacze skarbów

Przez siedem miesięcy wspólnie poznawaliśmy Muzeum, a teraz przekonajmy się, czy dobrze znacie jego zbiory. Sprawdzimy to podczas MUZEALNEJ GRY. Czekają na Was zadania, zagadki i poszukiwanie skarbów. Czy jesteście gotowi?

 

 

Prowadzące: Karolina Kierzkowska (Goska), Julia Pest, Rita Twardziak

Koordynacja: / Dział Edukacji