Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Wszystkimi zmysłami – warsztaty sensoryczne

 

Czy sztukę doświadczamy tylko patrząc? Podczas warsztatów przekonany się, że dzieła w Muzeum angażują wszystkie zmysły, nie tylko wzrok. Zapraszamy do wspólnego oglądania, słuchania, dotykania, wąchania, a nawet smakowania!

 

Termin: sobota, godz. 10.30 

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dzieci w wieku 3-4 lata z opiekunami

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

 

Dodatkowe informacje

·        Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim przed zakupem biletów.

·        Obecność opiekuna jest obowiązkowa.

·        Warsztaty odbywają się w galeriach stałych.

·        Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej. 

 

 

HARMONOGRAM

 

20 stycznia

Bal nad bale! 

Karnawał to eksplozja wrażeń, które możemy odbierać różnymi zmysłami: wzrokiem, smakiem, węchem… Na zajęciach dowiemy się, czym charakteryzuje się okres karnawału, ile trwa i jakie są związane z nim zwyczaje i zabawy w różnych częściach świata. Na obrazach z kolekcji MNW rozpoznamy karnawałowe kreacje, sprawdzimy z jakich materiałów są wykonane oraz stworzymy swój własny element stroju na bal.   

bilety dostępne od 16 stycznia 

 

17 lutego 2024

W krainie zwierząt 

Jaki w dotyku jest ogon lwa? Jak pachnie pióro strusia? Na warsztatach wybierzemy się w sensoryczną podróż po świecie zwierząt, sprawdzimy, w jaki sposób artyści przenosili swoje wrażenia ze świata natury na płótno. Potem stworzymy swoje własne dzieła, wykorzystując tkaniny, włóczki i inne przyjemne w dotyku materiały.

bilety dostępne od 13 lutego

 

23 marca 

Sekrety przyrody

Marzec to miesiąc, w którym dzień staje się coraz dłuższy a przyroda nieśmiało budzi się z zimowego snu. Na zajęciach dowiemy się, w jaki sposób angażować wszystkie zmysły w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Wspólnie posłuchamy odgłosów ptaków i owadów, poczujemy zapach pierwszych kwiatów oraz zastanowimy się, jak odczuwamy zmieniającą się pogodę. 

bilety dostępne od 19 marca

 

13 kwiecień
W parku, lesie, na balkonie

Wiosną przyroda zaprasza nas do wspólnego odkrywania jej sekretów. Spacerując po muzealnych galeriach, obejrzymy lasy, parki czy ogrody namalowane przez artystów. Wspólnie zastanowimy się także, w co się bawić, co powąchać, a na co uważać o tej porze roku.
bilety dostępne w sprzedaży od 9 kwietnia
 

25 maja

W dziecięcym pokoju/ Karolina Kierzkowska

Co sprawia, że w danym miejscu czujemy się bezpiecznie? Czy dziecięcy pokój jest taką przestrzenią? Na zajęciach wspólnie zastanowimy się, jak może wyglądać dziecięcy pokój, jaką rolę pełnią w nim kolory, meble, przedmioty oraz oczywiście… zabawki. Przyjrzymy się kilku z nich, przy okazji opowiadając o urokach i troskach dzieciństwa w dawnych czasach.

bilety w sprzedaży w kasie i on-line: od 21 maja

 

Koordynacja: / Dział Edukacji