Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Wszystkimi zmysłami – warsztaty sensoryczne

 

Czy sztukę doświadczamy tylko patrząc? Podczas warsztatów przekonany się, że dzieła w Muzeum angażują wszystkie zmysły, nie tylko wzrok. Zapraszamy do wspólnego oglądania, słuchania, dotykania, wąchania, a nawet smakowania!

 

Termin: sobota, godz. 10.30 

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dzieci w wieku 3-4 lata z opiekunami

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

 

Dodatkowe informacje

·        Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim przed zakupem biletów.

·        Obecność opiekuna jest obowiązkowa.

·        Warsztaty odbywają się w galeriach stałych.

·        Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej. 

 

 

HARMONOGRAM

 

20 stycznia

Bal nad bale! 

Karnawał to eksplozja wrażeń, które możemy odbierać różnymi zmysłami: wzrokiem, smakiem, węchem… Na zajęciach dowiemy się, czym charakteryzuje się okres karnawału, ile trwa i jakie są związane z nim zwyczaje i zabawy w różnych częściach świata. Na obrazach z kolekcji MNW rozpoznamy karnawałowe kreacje, sprawdzimy z jakich materiałów są wykonane oraz stworzymy swój własny element stroju na bal.   

bilety dostępne od 16 stycznia 

 

17 lutego 2024

W krainie zwierząt 

Jaki w dotyku jest ogon lwa? Jak pachnie pióro strusia? Na warsztatach wybierzemy się w sensoryczną podróż po świecie zwierząt, sprawdzimy, w jaki sposób artyści przenosili swoje wrażenia ze świata natury na płótno. Potem stworzymy swoje własne dzieła, wykorzystując tkaniny, włóczki i inne przyjemne w dotyku materiały.

bilety dostępne od 13 lutego

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji