Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Wszystkimi zmysłami – warsztaty sensoryczne

 

Czy sztukę doświadczamy tylko patrząc? Podczas warsztatów przekonany się, że dzieła w Muzeum angażują wszystkie zmysły, nie tylko wzrok. Zapraszamy do wspólnego oglądania, słuchania, dotykania, wąchania, a nawet smakowania!

 

Termin: sobota, godz. 10.30 

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dzieci w wieku 3-4 lata z opiekunami

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

 

Dodatkowe informacje

·        Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim przed zakupem biletów.

·        Obecność opiekuna jest obowiązkowa.

·        Warsztaty odbywają się w galeriach stałych.

·        Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej. 

 

 

HARMONOGRAM

 

14 października

Poczuj jesień

Zapach deszczu i grzybów, kolory spadających z drzew liści, smak śliwek i rumianych gruszek… A Tobie z czym kojarzy się jesień? Podczas warsztatów rozbudzimy zmysły przy eksponatach związanych tą barwną porą roku. Poczujemy pod dłońmi różne faktury, spróbujemy przetworów wykonanych z jesiennych owoców i warzyw, wytężymy słuch szukając dźwięków deszczu, szumu lasu i odgłosów zwierząt.

 

25 listopada

Jak widzimy kolory?

Ile istnieje kolorów? Czy zwierzęta widzą barwy tak samo jak ludzie? Z czym kojarzy się niebieski, a z czym zielony? Podczas zajęć lepiej poznamy jeden z czterech podstawowych zmysłów: wzrok. Zapraszamy na muzealną gimnastykę dla oczu!

 

16 grudnia

Posmakuj Świąt

Jak smakują Święta Bożego Narodzenia? Dla jednych są słodko-kwaśne jak zimowa herbata z pomarańczą, dla innych słodkie jak piernik. Porozmawiamy o zimowych smakach i daniach typowych dla świątecznego okresu. Nie bójcie się, z tych zajęć nie wyjdziecie głodni!

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji