Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Galeria Sztuki Starożytnej / Przewodnik

Przewodnik po galerii w formie aplikacji

Wirtualny przewodnik pozwala odkrywać zabytki prezentowane w Galerii Sztuki Starożytnej Muzeum Narodowego w Warszawie i stanowi uzupełnienie stacjonarnej wizyty. Dzięki aplikacji można odbyć wyjątkową podróż w głąb czasu, do starożytnych kultur Egiptu, Bliskiego Wschodu, Grecji  i Rzymu.

Odkrywaj z nami tajemnice starożytności
Jakie tajemnice kryje sarkofag egipskiego kapłana Hor-Dżehutiego i dlaczego spoczywa w nim mumia nieznanej kobiety? Co o zaświatach mówi Księga Umarłych, zapisana hieroglifami na 10-metrowym papirusie? Jakie historie skrywają portret młodego chłopca z oazy Fajum oraz irańska, złota maska w kształcie głowy byka? Jakich naczyń używali starożytni Grecy i Rzymianie? Jak je ozdabiali? Na te i wiele innych pytań odpowiada wirtualny przewodnik po Galerii Sztuki Starożytnej.

Dwie ścieżki zwiedzania
Aplikacja oferuje dwie trasy zwiedzania opatrzone opisami i audiodeskrybcjami zabytków: podstawową i rozszerzoną (odpowiednio: 12 i 24 zabytki). Krótsza trasa, zajmująca około godziny, przeznaczona jest dla osób zainteresowanych kompaktowym zwiedzaniem. Dłuższa, około 2-godzinna, dedykowana jest tym, którzy chcą zgłębić tajemnice antyku i dowiedzieć się więcej.

Zachęcamy do pobrania aplikacji na Androida!