Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzeum słucha! Przyglądam się, doświadczam, opowiadam

Rodzinne warsztaty storytellingowe

 

Ile sekretów może skrywać jedno dzieło? Tylko od naszej spostrzegawczości zależy jak wiele „opowiedzą” zebrane w muzeum przedmioty. Dzięki ćwiczeniom i zagadkom rozbudzimy wyobraźnię, uruchomimy zmysły, żeby wspólnie stworzyć wspaniałe opowieści o obiektach z muzealnej kolekcji.

 

Termin: sobota, godz. 14.30

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dzieci w wieku 7–12 lat

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych

 

Dodatkowe informacje

  • Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem.
  • Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
  • Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.
  • Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej. 

 

HARMONOGRAM

 

20 stycznia 

Palcem po mapie

Na warsztatach wcielimy się w podróżników, zastanowimy się, jakie cechy mogą przydać nam się podczas wyprawy i na co powinniśmy być przygotowani. Przecież nie od dziś wiadomo, że podróże to nie tylko dobra zabawa, ale też źródło wiedzy o innych kulturach i obyczajach. A po powrocie do domu o swoich wrażeniach można opowiadać długie historie…

bilety dostępne od 16 stycznia

 

17 lutego

W świecie emocji 

Radość? Ekstaza? Złość? Smutek? Podczas spaceru po galeriach Muzeum Narodowego możemy zobaczyć całe spektrum różnych emocji, zarówno na twarzach postaci z obrazów, jak i odwiedzających nasze Muzeum. Na warsztatach wspólnie zastanowimy się, czy dzieło sztuki może koić nerwy, zezłościć czy rozśmieszyć.

bilety dostępne od 13 lutego

 

23 marca
Sekrety przyrody  

Sekretny świat fauny i flory od lat inspiruje twórczość artystów i artystek. Czy naturze można przyglądać się z podobną uważnością z jaką oglądamy obrazy i rzeźby? W muzealnych galeriach wspólnie poszukamy związków przyrody i sztuki oraz zastanowimy się, w jaki sposób zwierzęta i rośliny komunikują się ze sobą nawzajem.

bilety dostępne od 19 marca

 

13 kwietnia
Wyjątkowy czas

W jaki sposób odróżnić czas świąteczny od codzienności? Na zajęciach muzealne obiekty staną się dla nas inspiracją do opowieści o tym, jak dawniej wyglądały święta w różnych kulturach. Zastanowimy się, jakie świąteczne rytuały towarzyszą nam dzisiaj oraz wymyślimy te, których brakuje w naszych kalendarzach.

bilety dostępne od 9 kwietnia
 

25 maja 

Taka codzienność nie zdarza się codziennie / Julia Ruszkowska

Czy codzienność musi być nudna? Niekoniecznie. W Muzeum znajdują się dzieła sztuki, które dawno temu były przedmiotami codziennego użytku. Na warsztacie spojrzymy na nie z zupełnie innej perspektywy i wymyślimy ich nowe, nieoczywiste zastosowania. W ten sposób stworzymy opowieść, w której zagrają one główną rolę.

bilety dostępne od 21 maja

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji MNW