Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzeum słucha! Przyglądam się, doświadczam, opowiadam

Rodzinne warsztaty storytellingowe

 

Ile sekretów może skrywać jedno dzieło? Tylko od naszej spostrzegawczości zależy jak wiele „opowiedzą” zebrane w muzeum przedmioty. Dzięki ćwiczeniom i zagadkom rozbudzimy wyobraźnię, uruchomimy zmysły, żeby wspólnie stworzyć wspaniałe opowieści o obiektach z muzealnej kolekcji.

 

Termin: sobota, godz. 14.30

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dzieci w wieku 7–12 lat

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych

 

Dodatkowe informacje

  • Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem.
  • Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
  • Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.
  • Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej. 

 

 

HARMONOGRAM

 

21 października

Różne perspektywy

To nie tajemnica, że każdy z nas patrzy na świat trochę inaczej. To dzięki temu w muzeach znajduje się tak wiele wspaniałych i różnorodnych dzieł! Podczas zajęć wspólnie zastanowimy się jak słowo „perspektywa” rozumiemy w sztuce, a jak na co dzień. Poćwiczymy wczuwanie się w perspektywę innych osób, a nawet postaci z obrazów i rzeźb.

 

25 listopada

Co mówią nam obrazy?

Obrazy mają swoje sposoby by przekazać nam treść! Podczas warsztatów zastanowimy się co znaczy, że ze sztuką można wejść w dialog. Czego – przyglądając się dziełom sztuki – możemy dowiedzieć się o innych kulturach, ich historii a nawet o nas samych! W tej rozmowie na pewno znajdzie się dużo faktów, trochę domysłów i… dużo przestrzeni na naszą wyobraźnię.  

 

16 grudnia

W czasie wolnym

Zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry grali starożytni Rzymianie? Kiedy wymyślono zabawę w ciuciubabkę? Przyglądając się obrazom, rzeźbom i innym przedmiotom przeniesiemy się w dawne czasy i odkryjemy rozrywki z różnych epok historycznych. Na tych zajęciach nie zabraknie gier i zabaw!

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji MNW