Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Alfons Mucha (1860-1939) Program towarzyszący wystawie

PROGRAM DO WYSTAWY

ALFONS MUCHA (1860 - 1939)

NIEDZIELE NA WYSTAWIE

W niedzielę 20 maja 2007 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z komisarzem wystawy Joanną A. Tomicką. Spotykamy się w holu głównym Muzeum.
W każdą następną niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy do obejrzenia wystawy z przewodnikiem.

(obowiązuje bilet wstępu na wystawę)

NIEDZIELA Z ALFONSEM MUCHĄ

17 czerwca
od godz.12.00

W programie m.in. spotkania na wystawie, warsztaty plastyczne dla dzieci, konkurs z nagrodami i inne atrakcje.

ZAJĘCIA DLA GRUP SZKOLNYCH

Ośrodek Oświatowy Muzeum Narodowego w Warszawie zaprasza grupy szkolne na specjalnie przygotowane zajęcia na wystawie Alfonsa Muchy.
Na lekcje muzealne zapraszamy wszystkie grupy wiekowe. Dzieła Alfonsa Muchy, często wykorzystujące motyw stylizowanej i intrygującej postaci kobiecej, stały się jednym z symboli sztuki przełomu XIX wieku.
Zajęcia dla grup przedszkolnych i ze szkół podstawowych uzupełnione będą warsztatami plastycznymi, na których uczniowie wykonają własne kompozycje dekoracyjne nawiązujące do twórczości Alfonsa Muchy.
Z grupami gimnazjalnymi na wystawie porozmawiamy na temat sztuki użytkowej oraz narodzin nowoczesnego plakatu. Podsumowaniem zajęć będzie wykonanie prostego projektu reklamowego.
Grupy ze szkół ponadgimnazjalnych poznają życie czeskiego artysty ze szczególnym uwzględnieniem jego twórczości z okresu secesji.

Rezerwacje zajęć przyjmujemy telefonicznie w Ośrodku Oświatowym MNW pod numerami: (022) 621 10 31 wew. 246 oraz (022) 629 50 60.

PROGRAM WAKACYJNY LATO Z MUCHĄ

Program adresowany jest do wszystkich grup zorganizowanych spędzających lato w Warszawie i okolicach. Spotkanie na wystawie będzie okazją do poznania życia i twórczości Alfonsa Muchy. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy zabawy i ćwiczenia plastyczne. Serdecznie zapraszamy grupy kolonijne, uczestników programów „Lato w mieście”, rodziny oraz wszystkich chętnych.

Rezerwacje przyjmujemy telefonicznie w Ośrodku Oświatowym MNW pod numerami: (022) 621 10 31 wew. 246 oraz (022) 629 50 60.