Sztuka dla wnuka / 5–12 lat
Międzypokoleniowe warsztaty dla dziadków i wnucząt
25 czerwca
Co założyć na głowę? / Ewa Krawczyk Zmiana tematu warsztatów
W minionych czasach nakrycie głowy niosło istotne informacje o jego posiadaczu: zdradzało pozycję społeczną, wykonywany zawód, stan cywilny. Wskazywało na chwile triumfu czy żałoby. Analizując dawne portrety, spróbujemy odczytać, co o ich bohaterach mówią welony, klejnoty, kapelusze czy peruki.
Bilety dostępne od 24 czerwca
30 lipca / Tik-Tak. Bajka o pięciu zegarkach / Marta Drozd
Dzisiaj każdy z nas ma zegarek – na ścianie, w telefonie, na nadgarstku. A jak było kiedyś? Podczas zajęć zobaczymy przeróżne stare zegary – kamienne, drewniane, a nawet złote, o najróżniejszych, czasem bardzo skomplikowanych formach. Poznamy też inne sposoby odmierzania czasu i odkryjemy sekretną symbolikę zegarów na obrazach.
Bilety dostępne w kasie i online od 16 lipca
27 sierpnia / W poszukiwaniu zgubionego pantofelka / Ewa Krawczyk
Pamiętacie kryształowy pantofelek zgubiony przez Kopciuszka? Takie obuwie można zgubić i znaleźć tylko w bajce. W muzealnych galeriach, na obrazach, poszukamy ciekawych przykładów butów noszonych w dawnych czasach. Znajdą się wśród nich także modele do zadań specjalnych.
Bilety dostępne w kasie i online od 13 sierpnia
koordynacja: / Dział Edukacji