Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Sztuka i ruch

Warsztaty artystyczno-ruchowe

 

Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką doświadczaną wszystkimi zmysłami. Posłużą nam do tego techniki medytacyjne zaczerpnięte z chińskiej gimnastyki qigong połączone z działaniami artystycznymi. Jesienną odsłoną cyklu poświęcimy zagadnieniu sztuki użytkowej. Oparte o reguły tworzenia rzeczy pięknych a jednocześnie praktycznych wzornictwo będzie dla nas inspiracją do pytań o estetykę, celowość czy funkcjonalność. Zajęcia poprowadzi Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog i magister sztuki, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian.
 
Termin: czwartek, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: seniorzy
Zasady udziału: bilet wstępu w cenie 15 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
 
HARMONOGRAM
12 października
Exlibris – zaprojektuj znak na swój księgozbiór
Czy pamiętasz stare książki podpisane lub opieczętowane na pierwszej stronie przez właścicieli? A może masz w domu prawdziwy, własny exlibris? Jeśli nie, to wykonasz go podczas warsztatów tworzenia exlibrisów. Przygoda z projektowaniem przed nami!
Bilety dostępne od 10 października.
 
16 listopada
Papeteria – zapomniana sztuka zdobienia listów 
Masz w domu ozdobne koperty, kartoniki i papeterię? Czy piszesz jeszcze listy albo wysyłasz pocztówki? Jeśli masz ochotę zaprojektować własną papeterię, to te warsztaty są dla ciebie. Historia pięknego pisma, eleganckiego papieru i zdobień to piękna przygoda ze sztuką, którą warto pielęgnować!
Bilety dostępne od 14 listopada.
 
7 grudnia
Plakieta z motywami animalistycznymi
Idąc tropem projektowania graficznego, tym razem zajmiemy się z uproszczonym znakiem, umieszczonym na dekoracyjnej plakiecie. Inspiracją będą wizerunki zwierząt znajdujące się w muzealnych galeriach. Dowiemy się, jak zaprojektować i wykonać terakocie własną, płaskorzeźbioną plakietę. Zajęcia wzbogacą ćwiczenia qigong z zestawu pięciu zwierząt.
Bilety dostępne od 5 grudnia.

 

 

PROWADZĄCA

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

 

 

Koordynacja:  / Dział Edukacji

Regulamin wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych