Sztuka i ruch

Warsztaty artystyczno-ruchowe

 

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – ruch nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję, ale także poprawia nastrój, stymuluje mózg, pobudza kreatywność. Dlatego serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których połączymy prozdrowotne ćwiczenia relaksacyjne z poznawaniem dzieł sztuki i własnymi działaniami twórczymi.

Latem realizowaliśmy na Dziedzińcu Lorentza „Starożytne ćwiczenia dla każdego” – cykl zajęć propagujących prozdrowotne ćwiczenia, wywodzące się z różnych kultur starożytnych. Gimnastykę prowadzili trenerzy Fundacji Dantian.

Jesienią zapraszamy do muzealnej sali edukacyjnej na warsztaty artystyczno-ruchowe, podczas których połączymy energię świadomego ruchu z uprawianiem malarstwa Wyzwolimy drzemiące w nas pokłady kreatywności, inspirując się obiektami z kolekcji Muzeum Narodowego.

Warsztaty prowadzi:


Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik, pisząca podróżniczka. Z zamiłowania do ruchu instruktorka tai chi i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, z której czerpie inspirację i energię do tworzenia obrazów, książek, filmów i opracowywania zajęć ruchowych.

 

 

Termin: czwartek, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, Hol Główny
Dla kogo: seniorzy
Zasady udziału: bilet wstępu w cenie 10 zł dostępne w kasie i on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie

 

 

Dodatkowe informacje:

  • zalecany jest luźny i wygodny strój, odpowiedni do ćwiczeń; uwaga: podczas pracy twórczej (m.in. z farbami i tuszem) ubranie może się zabrudzić
  • bilety dostępne on-line oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego zajęcia
  • warsztaty odbywają się w sali edukacyjnej
  • liczba miejsc ograniczona

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

 

21 października / 11.00

WARSZTATY MALOWANIA SPIRULINĄ, KAWĄ, MIELONĄ PAPRYKĄ I KURKUMĄ

Na naukę, ruch oraz nowe hobby nigdy nie jest za późno. Zapraszamy na nową odsłonę warsztatów muzealnych dla seniorów. Relaksacyjne, prozdrowotne ćwiczenia pobudzą naszą kreatywność. Zainspirowani dziełami z kolekcji MNW stworzymy własne prace. Skorzystamy z farb wykonanych z naturalnych i ogólnie dostępnych barwników.
 

25 listopada / 11.00

GEST I OBRAZ

Generowanie energii przez ćwiczenia i przelewanie jej na papier za pomocą pędzla do kaligrafii oraz tuszu – to świetna zabawa. Zapraszamy na warsztaty! Najpierw wspólnie poćwiczmy, żeby rozluźnić ciało, a potem udamy się do świata sztuki. Poznamy malarstwo z muzealnej kolekcji i spróbujemy sił w technice malowania tuszem.

 

16 grudnia / 11.00

ODWZOROWANIE RUCHU

Warsztaty artystyczno-ruchowe, podczas których uczestnicy pobudzą swoją kreatywność poprzez imitowanie ruchów zwierząt. Zarówno wykonując ćwiczenia, jak i oglądając rzeźby i obrazy muzealne będą doskonalili umiejętność uważnej obserwacji i utrwalania swojego doświadczenia na papierze.

 

 

Koordynacja: ,  / Dział Edukacji