Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Sztuka i ruch

Warsztaty artystyczno-ruchowe

 

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjemy fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujemy różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiemy ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziemy malować, rzeźbić, rysować. Odbędziemy podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

 

 

Termin: czwartek, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, Hol Główny
Dla kogo: seniorzy
Zasady udziału: bilet wstępu w cenie 10 zł dostępne w kasie i on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie od godziny 10.00

 

 

Dodatkowe informacje:

  • zalecany jest luźny i wygodny strój, odpowiedni do ćwiczeń; uwaga: podczas pracy twórczej (m.in. z farbami i tuszem) ubranie może się zabrudzić
  • bilety dostępne on-line oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego zajęcia
  • warsztaty odbywają się w sali edukacyjnej
  • liczba miejsc ograniczona

Regulamin wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych

 

 

HARMONOGRAM

 

22 września / czwartek / 11.00

Kwietna paleta barw
Podczas warsztatów przyjrzymy się różnorodnym wizerunkom kwiatów z kolekcji MNW. Następnie przejdziemy do ćwiczeń chińskiej gimnastyki qigong, które zapewnią nam chwilę relaksu, wprowadzą w dobry nastrój i przygotują do kolejnych działań. Na podstawie powiększonych fragmentów obrazów z przedstawieniami roślin będziemy tworzyć własne kompozycje kolorystyczne.

 

 

20 października

Graficzny kontur traw

Rośliny, trawy, kwiaty od wieków są inspiracją do pracy twórczej. Jeśli zajrzymy do muzealnej galerii, to właśnie botaniczne ujęcia mogą otworzyć przed nami studium natury, zauroczyć detalami i precyzją rysunku. Zapraszamy na warsztaty tradycyjnej techniki rysowania piórkiem i czarnym tuszem.

 

 

17 listopada

Fantazyjny kształt liści

Studium natury, kształty, kolory i struktury roślin mogą zostać uwiecznione za pomocą malarskiego albo rysunkowego szkicu. Zapraszamy seniorów do wspólnego zwiedzania galerii muzealnej w poszukiwaniu takich przykładów. Będą one podstawą do poznania techniki malarskiej, jaką jest monotypia.

 

 

15 grudnia

Szorstkość wonnej kory

Czy znasz frotaż? Jest to technika wymyślona latach 20. XX wieku przez artystę Maxa Ernsta. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których seniorzy nauczą się używać tradycyjnych materiałów, takich jak węgiel, sepia oraz sangwina i pastele, poznają struktury i faktury muzealnych dzieł, a przy tym opanują umiejętność rysowania.

 

 

PROWADZĄCA

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

 

 

Koordynacja:  / Dział Edukacji

Regulamin wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych