Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

O Muzeum

Muzeum Narodowe w Warszawie jest jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Powstało w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych, ale jego siedzibę zbudowano dopiero w latach 1927–1938. Gmach w stylu modernistycznym zaprojektował Tadeusz Tołwiński.

Dziś zbiory Muzeum liczą około 830 tysięcy dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności. Obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo.
O naszej kolekcji z każdym dniem dowiadujemy się więcej, dzięki projektom badawczym, naukowym i konserwatorskim prowadzonym przez muzealny zespół.

Dzieła ze zbiorów Muzeum mogą Państwo oglądać w Gmachu Głównym i jego czterech oddziałach: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Na organizowanych w Muzeum i jego oddziałach wystawach, a także na związanych z nimi warsztatach i zajęciach, podejmujemy tematy sztuki we wszelkich jej przejawach i odsłonach. Wchodzimy w dialog z dziełami i ich twórcami, wybitnymi artystami z różnych epok.
Na spotkania ze sztuką zapraszamy dzieci, rodziny, młodzież, dorosłych, seniorów, uczniów i nauczycieli – dla każdej z tych grup przygotowujemy dostosowany do ich potrzeb program.

Informacje o godzinach otwarcia, aktualnych wystawach i wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej oraz Facebooku Muzeum i jego oddziałów.
Zapraszamy do Muzeum!