Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Biblioteka

Biblioteka Muzeum Narodowego w Warszawie ma charakter naukowy. Gromadzi publikacje z zakresu historii i teorii sztuki, muzealnictwa, ochrony zabytków i konserwacji, archeologii, numizmatyki, historii, historii kultury oraz dziedzin pokrewnych.

Zbiory biblioteki podzielone są na trzy główne części: Książki Nowe (tj. wydane po 1800 r. oraz katalogi aukcyjne), Czasopisma i Kalendarze oraz Zbiory Specjalne, obejmujące Kolekcję Starodruków i Kolekcję Kartografii.


Biblioteka służy przede wszystkim jako warsztat pracy pracownikom naukowym Muzeum i pod tym kątem jest gromadzony księgozbiór. Każdy zainteresowany może skorzystać ze zbiorów za pośrednictwem Czytelni.


Szczegółowe zasady zapisywania się do Biblioteki MNW i korzystania z jej zbiorów opisane są w Regulaminie Biblioteki Muzeum Narodowego w Warszawie i załącznikach do niego.

Z dokumentami można zapoznać się w zakładce Udostępnianie zbiorów.
 

Zamówienia na zbiory, przechowywane w magazynie zewnętrznym w Wilanowie, realizowane są w czwartki i dostępne do odbioru następnego dnia (rewers należy złożyć do godz. 8:30 w czwartek).
W magazynach w Gmachu Głównym pozostały działy oznaczone sygnaturami wymienionymi na tej liście.


Godziny otwarcia

 

w sierpniu Biblioteka i Czytelnia MNW będą nieczynne

 

poniedziałek – piątek w godz. 9.00–15.30
sobota – niedziela: nieczynne
 

 

Informacja o zbiorach

 

Katalog on-line: biblioteka.mnw.art.pl


Informacje o zbiorach nie ujętych w katalogu on-line:

 


tel. +48 22 621 10 31 wew. 299