Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Ale zabawki Program towarzyszący wystawie

PROGRAM DO WYSTAWY

Ale zabawki!

1 czerwca
 WSPÓLNA ZABAWA od 13.00 do 15.00

Występy, pokazy i zabawy.
Program przygotowany przez Ośrodek Oświatowy i Agencję KRAB


MOTEMA AFRICA
Zespół wystąpi ze specjalnym afrykańskim programem "Ya Muana", na który złożą się m.in. krótki koncert gry na bębnach, taniec wojowników z oryginalnymi dzidami z Kongo i tarczami obronnymi. Artyści wykonają przeboje - wiersze J. Brzechwy w afrykańskiej aranżacji "Chrząszcz" (z nieśmiertelnym "w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie"), "Leń", "Entliczek - Pętliczek", wspólna z dziećmi gra na bębnach, konkursy afrykańskie, afrykańska zagadka bębniarska, wspólny taniec na scenie, nauka powitania afrykańskiego i śmiesznych słów w jęz. lingala (Kongo) oraz inne atrakcje, jak np. Kelelo - okrzyki szczęścia i radości, Komema na Moto - noszenie przedmiotów na głowie.


Piotrek - Kolorowy Nos
Absolwent słynnej szkoły cyrkowej w Julinku. Zaprezentuje program złożony z etiud cyrkowo - estradowych w tym : etiudy żonglerskie, popisy zręcznościowe, magiczne sztuczki, " śmieszne kroki ", " chodzenie na linie ", popisy na monocyklu - rowerku jednokołowym, piosenki. Pokazom towarzyszyć będą konkursy związane tematycznie z poszczególnymi etiudami.


Gin ALIF
Jego motto w pracy to: "UŚMIECH ZA UŚMIECH". Występy oparte są o taniec, choreografie. Zaprezentuje: pokaz "Człowieka Gumy", oparty na chińskiej dyscyplinie polegającej na elastyczności ciała, taniec na tłuczonym szkle, sztuczki magiczne, strzelania nogami z łuku. Towarzyszyć mu będą węże, które są maskotkami publiczności. Są to gady własnej hodowli. Łagodne i bezpieczne do fotografowania się z publicznością.


Szczudlarze

Będą przez cały czas imprezy bawić się ze sobą i z dziećmi. Przedstawią małe scenki, elementy akrobacji i tańca. Poprowadzą też naukę chodzenia na szczudłach sportowych mocowanych do nóg chętnym uczestnikom imprezy. Zabawa jest bezpieczna, dostarczająca niezapomnianych przeżyć (dla dzieci od lat 6).

PROGRAM WEEKENDOWY


Zabawki to zabawa! A jak ZABAWA, to najlepiej różnorodna - zależy wyłącznie od fantazji, wyobraźni, temperamentu. Bawić się można w muzykowanie i w teatr, tańcząc i śpiewając, słuchając opowieści, grając w klasy czy gry planszowe, słuchając arcyciekawych opowieści i bajek, rysując do nich ilustracje, czy robiąc zabawkę z papieru. Chcemy, by odwiedziny w Muzeum były okazją do przeżycia "czegoś fantastycznego".
Wystawa zabawek stała się pretekstem do zaplanowania programu, który daleko wykracza poza "zwykłe" oglądanie ekspozycji, angażuje wszystkie zmysły, wzbudza emocje i nikogo nie pozostawia obojętnym. Do współpracy zaprosiliśmy muzyków, aktorów, zawodowych opowiadaczy baśni.

 

Zapraszamy w godzinach od 11.00 do 14.00. Obowiązuje bilet wstępu do muzeum.

 

7 czerwca
Człowiek Orkiestra "PERKI BAND" - Jarosław Gmitrzuk wykorzystuje ponad 30 instrumentów i niecodziennych przedmiotów, by bawić i rozśmieszać widzów w każdym wieku. Dodatkową atrakcją będzie konstruowanie własnego instrumentu, z najprostszych surowców i wspólne muzykowanie.


8 czerwca
Pojedziemy na łów. Zabawy poprowadzą członkowie stowarzyszenia na rzecz kultury tradycyjnej "Dom Tańca". Towarzyszyć im będzie śpiew, muzyka "na żywo", grana na tradycyjnych wiejskich instrumentach - cymbałach, skrzypcach, harmonii trzyrzędowej, barabanie.


14 czerwca
Gry planszowe i inne. Zabawy i gry animowane będą przez współczesne firmy zabawkarskie "Kalimba" i "Granna", a konkursy poprowadzą pracownicy Ośrodka Oświatowego.

 

15 czerwca
Niedzielne opowieści. Zadziwiać i bawić nas będzie Grupa Studnia O, której członkowie od siedmiu lat pięknie opowiadają baśnie, bajki, mity i eposy. Opowieści na pewno zainspirują wielu do stworzenia plastycznej wersji wysłuchanych historii. Zajęcia rysunkowe poprowadzą pracownicy Ośrodka Oświatowego.


21 czerwca
Teatr lalkowy. Na zajęciach z udziałem projektantki Hanny Kośmickiej robić będziemy własną lalkę.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy zapisywać się w Ośrodku Oświatowym nr tel. 0 22 621 10 31 wew. 246

Amatorski teatrzyk dziecięcy TYGRYSEK pokaże specjalne przedstawienie z "udziałem" pacynek autorstwa Kośmickiej.


22 czerwca
Pantomima. Wystąpi Teatr AKT, który odwołuje się do tradycji wędrownych komediantów, teatru jarmarcznego, cyrku. Profesjonalni mimowie oprócz kunsztu aktorskiego prezentują też wszechstronne umiejętności akrobatyczne. Aktorzy nawiązują bezpośredni kontakt z widzami, zapraszając ich do współtworzenia spektaklu.

KIERMASZ

 
Przez cały czas trwania wystawy trwać będzie kiermasz dobrych w zabawek autorstwa współczesnych polskich artystów. Nakładem wydawnictwa BOSZ ukazała się bogato ilustrowana książka oraz kalendarz ścienny przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach.

ZAJĘCIA DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WYSTAWIE ALE ZABAWKI!

 

Zabawne muzeum

Serdecznie zapraszamy na "zabawną" lekcję na wystawie Ale zabawki. W czasie zajęć porozmawiamy o tym jak i czym się kiedyś bawiono. Wspólnie wykonamy proste zabawki z papieru, które posłużą nam do "ożywienia" muzealnych obrazów.
Do tego celu wykorzystamy nagrodzone projekty studentów Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP.
Rezerwacja zajęć w Ośrodku Oświatowym MNW, Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00, tel. 0 22 621 10 31 wew. 246