Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zakupy 2022

Dzięki programowi Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wzbogaciliśmy nasze zbiory sztuki XX i XXI wieku.

 

Zadanie Rozbudowa kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie polega na nabyciu 11 pozycji zakupowych do Zbiorów Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie oraz 1 zestawu mebli do Zbiorów Wzornictwa MNW. Na zespół składają się dzieła 4 autorów i autorek. Zakup jest kontynuacją programu rozbudowywania kolekcji sztuki współczesnej MNW o randze zbiorów narodowych, uzupełniając istotne braki w kanonie o dzieła reprezentatywne dla określonych zjawisk i tendencji artystycznych. Przyczynił się do podniesienia się poziomu kolekcji, która jest bazą do tworzenia narzędzi promocji, badania i popularyzowania sztuki nowoczesnej w formach atrakcyjnych dla współczesnych odbiorców. Zakup doskonale wpisuje się w program rozwoju kolekcji sztuki współczesnej MNW.
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach realizacji zadania Rozbudowa kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie.

-----

Ilustracja: Magdalena Moskwa, Bez tytułu, 2005, 70 x 47 cm, relief, olej deska, zaprawa kredowa