Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dojazd do muzeum

Dojazd autobusem

Nazwa przystanku: Muzeum Narodowe
Na przystanku zatrzymują się autobusy linii: 111, 117, 158, 507 i 521
 
W Alejach Jerozolimskich są dwa przystanki o nazwie Muzeum Narodowe.
 
Droga do Muzeum z przystanku Muzeum Narodowe 02 (kierunek Centrum)
Przystanek Muzeum Narodowe 02 znajduje się po drugiej stronie ulicy w stosunku do Muzeum. Po wyjściu z autobusu kieruj się w lewo, do przejścia dla pieszych. Przejście znajduje się około stu metrów od przystanku. Przejście ma sygnalizację świetlną i dźwiękową. Przejdź na drugą stronę Alej Jerozolimskich. W Alejach Jerozolimskich są szerokie, dwupasmowe jezdnie w dwóch kierunkach, rozdzielone torami tramwajowymi. Po przejściu przez ulicę kieruj się w lewo i idź przed siebie około dwieście metrów chodnikiem wyłożonym płytami. Po drodze miniesz przystanek autobusowy. Kawałek za przystankiem płyty chodnikowe zmienią się w kostkę brukową. Jest to podjazd przed Bramą Główną Muzeum. Idź po nim lekko pod górkę. Dojdziesz do ogrodzenia zrobionego z wysokich, metalowych sztachet. Znajdują się w nim trzy bramy. Wejdź jedną z nich na Dziedziniec Główny. Jest on wyłożony dużymi płytami z piaskowca. Na środku Dziedzińca Głównego znajduje się fontanna. Od pozostałej części dziedzińca oddziela ją krawężnik. Po bokach dziedzińca stoją postumenty z rzeźbami. Między nimi są ławki, na których można usiąść. Idź dziedzińcem przed siebie. Po przejściu około 
sześćdziesięciu metrów będą schody – jedenaście stopni. Wejdź po schodach. Podejdź do wysokich, brązowych drzwi. Otworzą się automatycznie. Wejdziesz przez nie do niewielkiej sieni. Znajduje się tutaj jeszcze jedna para szklanych drzwi. Wejdziesz przez nie do holu. Są w nim szatnie, toalety, kasy i punkt informacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś o nią pracownika Muzeum.
 
Droga do Muzeum z Przystanku Muzeum Narodowe 01 (kierunek Praga)
Przystanek Muzeum Narodowe 01 znajduje się po tej samej stronie ulicy, co Muzeum. Po wyjściu z autobusu kieruj się w lewo. Po około dwudziestu metrach płyty chodnikowe zmienią się w kostkę brukową. Jest to podjazd przed Bramą Główną Muzeum. Idź po nim lekko pod górkę. Dojdziesz do ogrodzenia zrobionego z wysokich, metalowych sztachet. Znajdują się w nim trzy bramy. Wejdź jedną z nich na Dziedziniec Główny. Jest on wyłożony dużymi płytami z piaskowca. Na środku Dziedzińca Głównego znajduje się fontanna. Od pozostałej części dziedzińca oddziela ją krawężnik. Po bokach dziedzińca stoją postumenty z rzeźbami. Między nimi są ławki, na których można usiąść. Idź dziedzińcem przed siebie. Po przejściu około sześćdziesięciu metrów będą schody – jedenaście stopni. Wejdź po schodach. Podejdź do wysokich, brązowych drzwi. Otworzą się automatycznie. Wejdziesz przez nie do niewielkiej sieni. Znajduje się tutaj jeszcze jedna para szklanych drzwi. Wejdziesz przez nie do holu. Są w nim szatnie, toalety, kasy i punkt informacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś o nią pracownika Muzeum.
 

Dojazd tramwajem

Nazwa przystanku: Muzeum Narodowe
Na przystanku zatrzymują się tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25
 
W Alejach Jerozolimskich są dwa przystanki tramwajowe o nazwie Muzeum Narodowe. Przystanki położone są pomiędzy pasami jezdni Alej Jerozolimskich.
 
Droga do Muzeum z przystanku Muzeum Narodowe 06 (kierunek Centrum)
Po wyjściu z tramwaju kieruj się w lewo do przejścia dla pieszych. Znajduje się ono tam, gdzie kończy się przystanek. Przejście ma sygnalizację świetlną i dźwiękową. Na przejściu kieruj się w lewo. Po przejściu przez jezdnię także kieruj się w lewo i idź przed siebie około dwieście metrów chodnikiem wyłożonym płytami. Po drodze miniesz przystanek autobusowy. Niedługo za przystankiem płyty chodnikowe zmienią się w kostkę brukową. Jest to podjazd przed Bramą Główną Muzeum. Idź po nim lekko pod górkę. Dojdziesz do ogrodzenia zrobionego z wysokich, metalowych sztachet. Znajdują się w nim trzy bramy. Wejdź jedną z nich na Dziedziniec Główny. Jest on wyłożony dużymi płytami z piaskowca. Na środku Dziedzińca Głównego znajduje się fontanna. Od pozostałej części dziedzińca oddziela ją krawężnik. Po bokach dziedzińca stoją postumenty z rzeźbami. Między nimi są ławki, na których można usiąść. Idź dziedzińcem przed siebie. Po przejściu około sześćdziesięciu metrów będą schody – jedenaście stopni. Wejdź po schodach. Podejdź do wysokich, brązowych drzwi. Otworzą się automatycznie. Wejdziesz przez nie do niewielkiej sieni. Znajduje się tutaj jeszcze jedna para szklanych drzwi. Wejdziesz przez nie do holu. Są w nim szatnie, toalety, kasy i punkt informacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś o nią pracownika Muzeum.
 
Droga do Muzeum z przystanku Muzeum Narodowe 05 (kierunek Praga)
Po wyjściu z tramwaju kieruj się w lewo do przejścia dla pieszych. Znajduje się ono tam, gdzie kończy się przystanek. Na przejściu idź w prawo. Przejście ma sygnalizację świetlną i dźwiękową. Po przejściu przez ulicę kieruj się w lewo, do kolejnego przejścia dla pieszych. Jest to przejście przez ulicę Nowy Świat. Ulica jest w tym miejscu dwupasmowa w obu kierunkach. W połowie przejścia znajduje się „wyspa” dla pieszych. Po przejściu przez jezdnię idź prosto około dwieście metrów chodnikiem wyłożonym płytami. Po drodze miniesz przystanek autobusowy. Niedługo za przystankiem płyty chodnikowe zmienią się w kostkę brukową. Jest to podjazd przed Bramą Główną Muzeum. Idź po nim lekko pod górkę. Dojdziesz do ogrodzenia zrobionego z wysokich, metalowych sztachet. Znajdują się w nim trzy bramy. Wejdź jedną z nich na Dziedziniec Główny. Jest on wyłożony dużymi płytami z piaskowca. Na środku Dziedzińca Głównego znajduje się fontanna. Od pozostałej części dziedzińca oddziela ją krawężnik. Po bokach dziedzińca stoją postumenty z rzeźbami. Między nimi są ławki, na których można usiąść. Idź dziedzińcem przed siebie. Po przejściu około sześćdziesięciu metrów będą schody – jedenaście stopni. Wejdź po schodach. Podejdź do wysokich, brązowych drzwi. Otworzą się automatycznie. Wejdziesz przez nie do niewielkiej sieni. Znajduje się tutaj jeszcze jedna para szklanych drzwi. Wejdziesz przez nie do holu. Są w nim szatnie, toalety, kasy i punkt informacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś o nią pracownika Muzeum.
 

Dojazd pociągiem

Nazwa stacji: Warszawa Powiśle
Na stacji zatrzymują się pociągi podmiejskie Kolei Mazowieckich oraz SKM.
 
Perony znajdują się poniżej ciągu Alei Jerozolimskich. 
 
Wysiądź z pociągu i wyjdź wyjściem na tę stronę, po której znajduje się budynek kasy dworca Warszawa Powiśle. Jeśli przyjedziesz z kierunku Warszawa Wschodnia kieruj się w lewo. Jeśli przyjedziesz z kierunku Warszawa Zachodnia kieruj się w prawo. Aby wyjść z peronu należy pokonać kilkadziesiąt stopni. Znajduje się przy nich platforma dla wózków. Aby z niej skorzystać należy wezwać pracownika stacji. Idź w kierunku Ronda de Gaulle’a. Dotrzesz do niego po około pięciuset metrach. Przejdź przejściem dla pieszych na drugą stronę Alei Jerozolimskich. Po przejściu przez ulicę kieruj się w lewo i idź przed siebie około dwieście metrów chodnikiem wyłożonym płytami. Po drodze miniesz przystanek autobusowy. Niedługo za przystankiem płyty chodnikowe zmienią się w kostkę brukową. Jest to podjazd przed Bramą Główną Muzeum. Idź po nim lekko pod górkę. Dojdziesz do ogrodzenia zrobionego z wysokich, metalowych sztachet. Znajdują się w nim trzy bramy. Wejdź jedną z nich na Dziedziniec Główny. Jest on wyłożony dużymi płytami z piaskowca. Na środku Dziedzińca Głównego znajduje się fontanna. Od pozostałej części dziedzińca oddziela ją krawężnik. Po bokach dziedzińca stoją postumenty z rzeźbami. Między nimi są ławki, na których można usiąść. Idź dziedzińcem przed siebie. Po przejściu około sześćdziesięciu metrów będą schody – jedenaście stopni. Wejdź po schodach. Podejdź do wysokich, brązowych drzwi. Otworzą się automatycznie. Wejdziesz przez nie do niewielkiej sieni. Znajduje się tutaj jeszcze jedna para szklanych drzwi. Wejdziesz przez nie do holu. Są w nim szatnie, toalety, kasy i punkt informacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś o nią pracownika Muzeum.   
 

Parkowanie samochodu

Przed Bramą Główną Muzeum znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Pozostałych gości prosimy o korzystanie z parkingów miejskich.
 

Dla rowerzystów

Na Dziedzińcu Głównym Muzeum znajdują się stojaki dla rowerów.
W odległości około stu metrów od Muzeum, w pobliżu przejścia dla pieszych przy rondzie de Gaulle’a, jest stacja rowerów miejskich.