Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Finisaż wystawy „Za Wielkim Murem”

Finisaż wystawy „Za Wielkim Murem”

PROGRAM FINISAŻU WYSTAWY
„ZA WIELKIM MUREM”
12 MAJA / NIEDZIELA / 12.00-17.30

 

 

12:00
Spotkanie z kuratorkami Joanną Popkowską i Joanną Markiewicz na wystawie.

zbiórka w holu głównym / obowiązuje bilet wstępu na wystawę / ok. 50 minut

 

13:00
Warsztaty familijne - Jak się uczą i bawią dzieci w Chinach?
Na zajęciach zobaczymy ciekawe zdjęcia i dowiemy się czego i w jaki sposób uczą się dzieci
w Chinach. Poznamy trudy związane z nauką kaligrafii w szkole i na zakończenie naszej muzealnej lekcji wykonamy odświeżający masaż twarzy, który dla poprawy sprawności umysłu bardzo często stosują dzieci
w chińskich szkołach. Po intensywnej nauce przyjdzie czas, aby poznać najbardziej lubiane przez chińskie dzieci gry i zabawy. Przejdziemy na dziedziniec główny, gdzie zobaczymy znaną grę diabolo i sami będziemy mieli okazję w nią zagrać. Nauczymy się także chińskiej piosenki.

zajęcia bez zapisów / obowiązuje bilet wstępu na wystawę / ok. 90 minut

 

15:00 – 17:30
W przestrzeni dziedzińca Lorentza animatorzy z Działu Edukacji MNW i przedstawiciele Centrum Języka Chińskiego zapraszają na mini warsztat z kaligrafii, oraz gry i zabawy związane z chińską tradycją. Będzie można także własnoręcznie ozdobić cegiełkę i 17:00 przyłączyć się do wspólnego budowania na Dziedzińcu Głównym (lub w razie deszczu – w holu głównym MNW) Wielkiego Muru Chińskiego.
Zwiedzający, którzy skorzystają z naszej edukacyjnej oferty, otrzymają specjalną pieczęć na ryżowym papierze, która będzie uprawniała do rabatu w Café Lorentz.

 

16:00
Wielki finał programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Za Wielkim Murem. Sztuka chińska ze zbiorów MNW”.
Gościem specjalnym tego dnia będzie Pani Dorota Waligóra- Reprezentantka Polski na Światowej Wystawie EXPO w 2010 r. w Szanghaju, która poprowadzi działania artystyczne mające na celu stworzenie wielkiej budowli Chińskiego muru z elementów powstałych podczas trwania wystawy w Muzeum Narodowym.

 

dziedziniec główny MNW (w razie deszczu – hol główny)