Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Ciche godziny

MNWciszy

Sztuka przemawia do nas na wiele sposobów. Jednak czasem, aby ją usłyszeć, potrzebna jest cisza. Cisza, jak makiem zasiał…
Od sierpnia 2022 roku zapraszamy do zwiedzania Muzeum Narodowego w Warszawie w ciszy. Ciche godziny obowiązują w każdą drugą i trzecią środę miesiąca od 16.00 do 18.00.
 
MNWciszy – co się będzie działo?
W trakcie cichych godzin na wszystkich wystawach w Muzeum wyłączymy monitory oraz inne urządzenia emitujące dźwięki. Nie organizujemy zajęć edukacyjnych, oprowadzań ani innych wydarzeń.
 
MNWciszy – jakie są zasady?
Podczas cichych godzin Muzeum można zwiedzać tylko indywidualnie. Nie w grupie z przewodnikiem własnym czy muzealnym. Nie można też prowadzić zajęć dydaktycznych. Prosimy o rozmowy ściszonym głosem oraz wyciszenie telefonów komórkowych.
 
MNWciszy – dla kogo? 
Akcję MNWciszy kierujemy przede wszystkim do osób wysoko wrażliwych na bodźce z otoczenia. Nie chcemy, aby hałas lub intensywne światło przeszkadzały w kontakcie z dziełem sztuki. Dlatego szczególne zaproszenie do wizyty w Muzeum w trakcie cichych godzin kierujemy do osób w spektrum autyzmu.
 
MNWciszy – udogodnienia
Osoby, które podczas wizyty w Muzeum będą potrzebowały dodatkowego wyciszenia, mogą skorzystać z przeznaczonego do tego pokoju.
Pokój wyciszenia znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Sztuki XIX Wieku. Są tam między innymi wygodny fotel i pomoce sensoryczne (np. piłki, „gniotki”).
W trakcie cichych godzin w Informacji MNW można także wypożyczyć słuchawki wygłuszające.
 

Harmonogram cichych godzin w 2023 roku

13 i 20 grudnia
 
Harmonogram cichych godzin w 2024 roku
 
10 i 17 stycznia
14 i 21 lutego
13 i 20 marca
10 i 17 kwietnia
8 i 15 maja
12 i 19 czerwca
10 i 17 lipca
14 i 21 sierpnia
11 i 18 września
9 i 16 października
13 i 20 listopada
11 i 18 grudnia
 
 
MNWciszy – pytania
Pytania dotyczące godzin ciszy w Muzeum Narodowym w Warszawie możesz zadać Ani Knapek – Pełnomocniczce Dyrektora ds. Dostępności: 

aknapek[malpa]mnw.art.pl

tel./SMS: 697 200 054