Muzykoterapia / 1,5–3 lata
Muzeum, muzyka i my, czyli muzykoterapia dla dzieci przed drzemką
Zapraszamy na zajęcia muzyczne wspomagające rozwój najmłodszych. W oparciu o proste ćwiczenia muzyczne połączone z treningiem sensorycznym i technikami muzykoterapeutycznymi będziemy wielozmysłowo poznawali świat. Składający się z czterech bloków tematycznych program zawiera elementy edukacji muzycznej, które stanowią dobrą podstawę do rozpoczęcia ogólnorozwojowej przygody z muzyką. Warsztaty poprowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, edukatorka , kuratorka wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży oraz kierowniczka muzyczna Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie.
Termin: wtorek, godz. 10.30
Czas trwania: ok. 60 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat wraz z opiekunami
Zasady udziału: bilet dla dziecka 20 zł, bilet dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem .
HARMONOGRAM
21 stycznia
Raz dwa trzy... lwiątko patrzy!
Ruch daje nam radość i siłę. Uczy koordynacji i relaksuje. Podczas zajęć poznamy piosenki i utwory muzyczne, przy których można tańczyć, bawić się i śpiewać. Naszym przewodnikiem będzie lew, o którym opowiemy za pomocą improwizacji, odwiedzając Galerię Faras.
Bilety dostępne od 14 stycznia
25 lutego
Jednorożec, który kochał całe nuty
Dlaczego całe nuty pomagają w wykonaniu pełnego oddechu? Ile ciotek i wujków miał jednorożec? Aby odpowiedzieć na te pytania odwiedzimy pewnego sympatycznego jednorożca z Galerii Sztuki Średniowiecznej. Będziemy też razem grać na instrumentach muzycznych, wykonywać ćwiczenia oddechowe, a przy tym dobrze się bawić.
Bilety w sprzedaży od 18 lutego
11 marca
Był sobie król, był sobie paź...
Czy kołysanki zawsze usypiają? Ile jest nutek na obrazie Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza i czy koniki umieją śpiewać kołysanki? Podczas zajęć będziemy śpiewać kołysanki na dzień i noc, szukać dźwięków do zagrania na małych instrumentach i słuchać miłej dla naszych uszu muzyki.
Bilety w sprzedaży od 4 marca
8 kwietnia
Ważka w muzycznym ogrodzie
Na zajęciach odwiedzimy Galerię Sztuki XIX Wieku, gdzie bliżej przyjrzymy się obrazowi Józefa Mehoffera Dziwny ogród. Dowiemy się dlaczego ważki słyszą dźwięki nenufarów, ile jest dźwiękowych kamyczków w muzycznym ogrodzie oraz jak brzmi fletnia Pana. Będziemy szukać dźwięków, które pomagają w komunikacji oraz muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię.
bilety dostępne od 1 kwietnia
27 maja
Muzyczna Arka Noego
Czy promienie słońca brzmią żółto czy biało? Ile kwiatów można zasadzić w tonacji C-dur? Jaki rytm wystukuje kopytami biały koń? Inspiracji do zabaw muzycznych poszukamy na obrazie Arka Noego Roelandta Savery’ego w Galerii Sztuki Dawnej.
bilety dostępne od 20 maja
Prowadząca: Dagna Sadkowska
Koordynacja: / Dział Edukacji