Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Matki i córki – rzemieślniczki, przyjaciółki

 

Sztuka, rzemiosło, tradycje i natura to punkty wyjścia do rozmów o  więziach między mamami i córkami. Każde spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia dzieła, które stanie się inspiracją do wykonania wspólnych prac plastyczno-rzemieślniczych. Warsztatom towarzyszyć będzie zapach specjalnie skomponowanej mieszanki olejów do aromaterapii budującej kojącą, otwierającą na nowe umiejętności atmosferę.

 

Termin: sobota, godz. 14.30

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: matki z córkami (w wieku 7–13 lat)

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

 

HARMONOGRAM

 

7 października

Jak zrobić własną farbę? Warsztat malarski

Jakie tajemnice kryje dawna pracownia malarska? Czym różni się od miejsca pracy współczesnego artysty? Podczas zajęć porozmawiamy o technikach i narzędziach malarskich. Poznamy historyczne przepisy na pigmenty i barwniki, które już dawno zostały zapomniane oraz dowiemy się co  wspólnego z farbami mają smoki i ślimaki.  W drugiej części zajęć wcielimy się w role malarek  wykonując własne farby i tworząc własne dzieła. Będziemy dotykać, wąchać, mieszać!

bilety dostępne od 3 października  

 

4 listopada

Tajniki urody. Warsztat naturalnych kosmetyków

Dbanie o urodę i ciało było ważnym zagadnieniem już w starożytności. Inspirując się dawnymi przepisami na zachowanie piękna porozmawiamy o tym, jak stworzyć kosmetyki w oparciu o produkty z domowej spiżarni lub rośliny zebrane podczas wycieczek po łąkach i lasach. Każda uczestniczka wyjdzie z zajęć z zestawem własnoręcznie stworzonych kosmetyków wraz z recepturami.

bilety dostępne od 31 października  

 

9 grudnia

Renesans rzemiosła – warsztaty ceramiczne towarzyszące wystawie czasowej „Picasso”

W dzisiejszym świecie coraz częściej cenimy przedmioty wykonane własnoręcznie, z uważnością na każdy detal. Przyglądając się dziełom Pabla Picassa opowiemy o artystycznym wymiarze ceramiki oraz poznamy tajniki tej sztuki. W części warsztatowej spróbujemy swoich sił w lepieniu przedmiotów z gliny.

bilety dostępne od środy 6 grudnia 

 

 

Prowadząca: Karolina Kierzkowska (Goska)

Koordynacja: / Dział Edukacji