Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Matki i córki – rzemieślniczki, przyjaciółki

 
Głównym tematem spotkań będzie sztuka, rzemiosło, tradycje i natura. Każde z nich zaczniemy od obejrzenia obiektu, który stanie się inspiracją do robótek manualnych w kobiecym kręgu. Warsztatom towarzyszyć będzie zapach specjalnie skomponowanej mieszanki olejów do aromaterapii. We wspólnym gronie, w atmosferze relaksu i uspokojenia duszy, zdobędziemy nowe doświadczenia rzemieślnicze. Nie potrzebne są zdolności manualne. Są to warsztaty dla początkujących. Najważniejszy jest szczery uśmiech oraz zapał do okrywania nowego zainteresowania. Zajęcia przeznaczone są dla mam z córkami.
 
Termin: 23 kwietnia, 21 maja i 25 czerwca /sobota / godz. 14.30
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: matki z córkami (w wieku 9–13 lat)
Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
 
Prowadząca: Karolina Goska
 
 
HARMONOGRAM
 
23 kwietnia
Nokturn i magiczna moc łapaczy snów
Nokturn to pojęcie odnoszące się do muzyki i malarstwa. Dzięki  obrazom, które ukazują e łuny księżyca, widok rozgwieżdżonego nieba, oświetlone miejskie pejzaże, można przenieść się w tajemnicze i nastrojowe miejsca. Podczas pierwszej części zajęć poszukamy obrazów, które wywołują w nas „nokturnowe” emocje. Następnie wykonamy „sieć snów”. 
bilety w sprzedaży od 19 kwietnia
 
21 maja
Kobierce, kilimy, arrasy
Kobierce, kilimy, arrasy to tkaniny dekoracyjne, które kiedyś były tkane ręcznie, a z czasem na maszynach tkackich. Ozdabiały ściany chat, dworków, pałaców i zamków. Pełniły głównie rolę dekoracyjną, ale nie było to ich jedyne zadanie. Podczas spotkania dowiemy się czym jest krosno, co to jest wątek, osnowa i igła tkacka. W pierwszej części zajęć poszukamy dekoracyjnych tkanin, a następnie przejdziemy do sali edukacyjnej, by wykonać krosno i samodzielne utkać zakładkę do książki.
bilety w sprzedaży od 17 maja
 
25 czerwca
Splendor, władza i moc kamieni szlachetnych
Insygnia władzy, czyli: korona, berło i jabłko, to nieodłączne atrybuty królowej i króla. Władcy używali ich podczas koronacji, a następnie trafiały do skarbca, skąd wyciągano je tylko podczas ważnych  ceremonii. Podczas pierwszej części zajęć przyjrzymy się atrybutom królewskiej władzy. Zobaczymy z czego zostały wykonane i czym ozdobione. Sprawdzimy, czy przysłowie: „nie wszystko złoto, co się świeci” znajdzie potwierdzenie w muzealnych zbiorach. Następnie przejdziemy do sali edukacyjnej, gdzie zgłębimy tajemnice mocy kamieni szlachetnych i wykonamy biżuterię.
bilety w sprzedaży od 21 czerwca
 
 
Koordynacja: / Dział Edukacji