Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Ozdoby choinkowe Roberta Czajki

Ozdoby choinkowe Roberta Czajki

W świątecznym czasie zapraszamy do wspólnego wykonania ozdób choinkowych inspirowanych znanymi dziełami z muzealnej kolekcji. Autorem projektu ozdób jest Robert Czajka – ilustrator, grafik i malarz, laureat wielu nagród i wyróżnień. Jego prace można na co dzień podziwiać w Galerii Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowego w Warszawie.  
 
Artysta stworzył projekty czterech ozdób choinkowych, inspirowanych znanymi dziełami ze zbiorów Muzeum Narodowego: Żydówka z pomarańczami Aleksandra Gierymskiego, W oranżerii Olgi Boznańskiej, Stańczyk Jana Matejki oraz Dziwny ogród Józefa Mehoffera.                                                         
 
Robert Czajka — malarz, grafik, ilustrator. Zajmuje się też projektowaniem zabawek dla dzieci. Laureat nagród:: „Książka Roku 2018” w kategorii ilustracje i koncepcja graficzna za projekt książki Wszystko widzę jako sztukę — w konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY, złota nagroda European Design Awards za projekt książki Architekturki — powojenne budynki warszawskie (2016), srebrna nagroda w konkursie European Design Awards za projekt zabawki Papierowe miasto (2011), srebrna nagroda European Design Awards za projekt czasopisma „Czarodziejska Kura”, Must Have 2011 za projekt zabawki Papierowe miasto