Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

PJM w MNW

Oprowadzania w Polskim Języku Migowym

Wojciech Gerson, Dolina Białej Wody w Tatrach. Obraz olejny namalowany na płótnie w 1899 roku. Obraz przedstawia rzekę na tle lasu i gór.

 

Spotkania prowadzone w Polskim Języku Migowym przygotowujemy z myślą o osobach niesłyszących. Rozmawiamy o sztuce, zwiedzając galerie stałe i wystawy czasowe organizowane w Muzeum Narodowym w Warszawie i jego oddziałach.

 

Termin: sobota, godz. 16:00, raz w miesiącu
Czas trwania: około 75 minut
Miejsce: galerie stałe, wystawy czasowe
Dla kogo: osoby posługujące się Polskim Językiem Migowym
Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne od wtorku poprzedzającego wydarzenie w kasach i online.

 

Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

 

 

HAROMOGOGRAM

 

25 listopada / sobota / 16:00

Czy to już klasyka?
W dziełach Pabla Picassa odnajdujemy motywy znane w sztuce od tysiącleci: postaci mitologiczne, portrety, zwierzęta czy sceny rodzajowe. Jednak hiszpański artysta wchodzi w dialog i podejmuje swoistą grę z całą tradycją sztuki i od blisko stu lat z ogromną mocą oddziałuje na twórców i szeroką publiczność. Czy, paradoksalnie, wymykający się wszelkim schematom Picasso dołączył tym samym do grona klasyków? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy, rozmawiając o rycinach, ilustracjach książkowych, grafikach i ceramice, prezentowanych na wystawie czasowej Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie.

zbiórka w Holu Głównym / wstęp wolny / bezpłatne wejściówki do pobrania w kasach i online od środy 22 listopada / liczba miejsc ograniczona / ok. 80 min

 

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Udział w oprowadzaniach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy zapoznać się z jego treścią.

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji