Rodzinne niedziele w MNW
Warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat
Niedziela to czas dla rodziny. A Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 10:15 i o 12:15.
Termin: niedziela / I grupa: 10:15; II grupa: 12:15
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
Dodatkowe informacje
Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
- Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
- Liczba miejsc ograniczona.
HARMONOGRAM
12 lutego
W domowym zaciszu / Romualda Radwańska / warsztaty towarzyszące wystawie „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880-1910”
Ekspresyjne czy może spokojne? Kolorowe czy stonowane? W jaki sposób artyści przedstawiali skandynawskie wnętrza? Dlaczego pełniły tak ważną rolę w ich życiu? Zajrzymy do domu Carla Larssona, przyjrzymy się wnętrzu namalowanemu przez Edvarda Muncha.
bilety dostępne od 7 lutego
19 lutego
Karnawałowe szaleństwo / Aleksandra Górecka
Karnawał to czas zabaw! Dowiemy się, skąd się wziął ten zwyczaj i jak się go obchodzi w różnych krajach. Porozmawiamy też o kostiumach karnawałowych i spróbujemy wymyślić własną balową kreację. Inspiracji poszukamy w modzie dawnych epok. A ty, za kogo chciałbyś się przebrać?
bilety dostępne od 14 lutego
26 lutego
Sztuka: obserwuję / Aleksandra Górecka
Na czym polega praca historyka sztuki i konserwatora? Czasami zerkamy na dzieło i wydaje nam się, że wiemy o nim wszystko. Obrazy i rzeźby warto jednak dłużej poobserwować. Zawiesić na nich oko. Pogapić się. Zatonąć w nich spojrzeniem. Prześledzić ich historię. Dlaczego? Ponieważ w sztuce nic nie jest oczywiste!
bilety dostępne od 21 lutego
Koordynacja: / Dział Edukacji