Rodzinne niedziele w MNW
Warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat
Niedziela to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 10.15 i o 12.15.
Termin: niedziela / I grupa: 10.15; II grupa: 12.15
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
Dodatkowe informacje
- Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
- Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej.
- Obecność opiekuna obowiązkowa.
- Liczba miejsc ograniczona.
- Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
HARMONOGRAM
28 maja
Kolorowe zabawy / Rita Twardziak
W Muzeum znajdziemy różne obrazy – jeden wzbudza uśmiech i radość, a inny zadumę, a nawet smutek. Czy użyte przez artystów kolory wpływają na nasz odbiór i nastrój? Jak wiele barw i odcieni należy użyć, aby wyczarować prawdziwe dzieło sztuki? Sprawdzimy to podczas wspólnej zabawy.
bilety w sprzedaży od 23 maja
4 czerwca
Dzieciaki na medal! - warsztaty towarzyszące wystawie „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” / Aleksandra Górecka
W XIX wieku medale okolicznościowe upamiętniały ważne osoby, wydarzenia i rocznice. Wiele XIX-wiecznych rzeźbiarek zdobyło uznanie właśnie w sztuce medalierskiej. Wykonywały je tak dobrze, że same zasługiwały na medal! Na zajęciach odkryjemy tajniki tej sztuki i wykonamy pracę plastyczną, która pomoże nam doceniać siebie na co dzień.
bilety dostępne od 30 maja
11 czerwca
W pracowni artysty / Aleksandra Górecka
Czy jesteście ciekawi, jak wyglądały pracownie XIX wiecznych artystów? Dzięki wyjątkowemu pokazowi fotografii możemy podpatrzeć miejsce pracy samego Jacka Malczewskiego czy Antoniego Madeyskiego. Dowiemy się także, dlaczego pracownie budziły zainteresowanie publiczności i stały się atrakcjami turystycznymi już w XIX wieku.
bilety w sprzedaży od 6 czerwca
18 czerwca
Co nowego słychać w muzeum? – warsztaty towarzyszące wystawie „MNW kolekcjonuje. Zakupy z lat 2017–2022” / Rita Twardziak
Przyjrzymy się najnowszym zakupom do kolekcji Muzeum Narodowego i zastanowimy się, jakie stoją za nimi historie. Jak trafiły do muzeum? Co nam opowiadają? Razem postaramy się ich uważnie posłuchać.
bilety w sprzedaży od 13 czerwca
25 czerwca
Uprowadzenie Żydówki z pomarańczami / Karolina Kierzkowska (Goska)
Wiele obrazów miało pasjonujące, a niekiedy mrożące krew w żyłach przygody. Bitwa pod Grunwaldem podczas II wojny była ukryta pod ziemią w specjalnej skrzyni, uprowadzona Żydówka z pomarańczami po latach wróciła do naszych zbiorów, a niewielkich rozmiarów obraz Renoira odnalazł się… Na poczcie. Jakie historie skrywają wielkie dzieła sztuki?
bilety w sprzedaży od 20 czerwca
2 lipca
Jak zbudować kolekcję? – warsztaty towarzyszące wystawie „MNW kolekcjonuje. Zakupy z lat 2017–2022” / Ewa Krawczyk
W czasie spotkania przyjrzymy się kilku dziełom nabytym przez MNW w ciągu ostatnich sześciu lat. Porozmawiamy o kulisach zakupów: kto decyduje o wyborze, jakie są jego kryteria. Poruszymy temat funduszy. Podczas warsztatów każda rodzina stanie się na chwilę zespołem kolekcjonerów i skompletuje grupę dzieł do własnej galerii.
bilety dostępne od 27 czerwca
9 lipca
Jak wyrzeźbić uczucia? - warsztaty towarzyszące wystawie „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” / Karolina Goska
Czym są uczucia i czy potrafimy je nazywać? Czasami trudno je rozpoznać, a co dopiero wyrzeźbić! Na szczęście doskonale radziła sobie z tym Camille Claudel, wybitna francuska rzeźbiarka, żyjąca w XIX wieku. Na warsztacie obejrzymy jej prace i wspólnie zastanowimy się, jakie emocje mogły odczuwać portretowane przez nią postacie.
bilety dostępne od 4 lipca
Koordynacja: / Dział Edukacji