Warsztaty dla dzieci w spektrum autyzmu

Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu (w wieku 6–12 lat) wraz z rodzicami na warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podczas każdego spotkania dzieci będą poznawały muzeum i prezentowane w nim zabytki poprzez zagadki, łamigłówki i zadania wymagające spostrzegawczości i rozwijające współpracę pomiędzy uczestnikami zajęć.

 

zbiórka w holu głównym / bilety: 15 zł dorosły, 1 zł dziecko / bilety dostępne online i w kasach od wtorku poprzedzającego dzień spotkania / liczba miejsc ograniczona

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty. Każde spotkanie zaczyna się o godz. 14.30 i trwa ok. 70 minut i odbywa się według scenariusza:

 

1.   powitanie w holu głównym,

2.   wizyta w galeriach; poznawanie dzieł dzięki łamigłówkom, zadaniom i zagadkom,

3.   powrót do sali edukacyjnej i wykonanie zadania podsumowującego spotkanie,

4.   zakończenie spotkania i pożegnanie.

 

Będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje o specjalnych potrzebach Państwa dzieci (np. komunikacja niewerbalna). Umożliwią nam one optymalne przygotowanie zajęć. Kontakt do koordynatora warsztatów znajduje się na dole strony.

 

 

HARMONOGRAM

 

 

fragment glinianej bulti pielgrzymiej z namalowanym przedstawieniem ptaka i żyrafy, Faras, druga połowa IX - pierwsza połowa X wieku.2 października / sobota / 14.30
Na tropie zwierząt

Zwierzęta malowane, rzeźbione, zrobione ze szkła, metalu i porcelany „ukrywają się” na obrazach i dziełach sztuki zamkniętych w gablotach. W odnalezieniu i poznaniu ich sekretów pomogą nam zagadki, zadania i łamigłówki, które rozwiążemy wspólnymi siłami.
bilety dostępne online i w kasach od 28 września

 

 

 

 

Czworo muzykujących dzieci, figurka porcelanowa, Miśnia, połowa XIX wieku

 

20 listopada / sobota / 14.30
Organizator przyjęć

Pewien szlachcic postanowił wydać ucztę. Zaprosił na nią wielu gości. Pomóżmy mu zorganizować wspaniałe przyjęcie! Trzeba będzie nakryć stół, dobrać menu i zastanowić się, jaka muzyka pasuje najlepiej do ucztowania.
bilety dostępne online i w kasach od 16 listopada

 

 

 

 

 

 

 

 

Esaias zur Linden, Puchar w kształcie okrętu, naczynie z pozłacanego srebra, 1610–163011 grudnia / sobota / 14.30

Dokąd płynie statek?
Rozwiniemy żagle wyobraźni i wyruszymy na pełne morze. Na fali sztuki dopłyniemy do odległych krain. W tamtejszych portach poznamy poszukiwaczy przygód, handlarzy i podróżników. Czy uda się nam odnaleźć drogę powrotną?
bilety dostępne online i w kasach od 7 grudnia

 

 

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o dostępności naszego muzeum.

Przygotowaliśmy informację o Muzeum w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).


Koordynacja: , kontakt: aknapek@mnw.art.pl tel. +48 697 200 054 / Dział Edukacji


Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy zapoznać się z jego treścią