Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Henryk Weyssenhoff, Wiosna. Obraz olejny na płótnie namalowany między 1910 a 1911 rokiem. Przedstawia widok na potok i łąkę porośniętą żółtymikwiatami. W tle pojedyncze drzewa. Z prwaej strony i u góry obrazu bociany.

 

Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu (w wieku 6–12 lat), wraz z rodzicami, na warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podczas każdego spotkania dzieci będą poznawały Muzeum i prezentowane w nim zabytki dzięki zagadkom, łamigłówkom i zadaniom wymagającym spostrzegawczości i rozwijającym współpracę między uczestnikami zajęć.

 

Schemat zajęć:
1. powitanie w Holu Głównym,
2. wizyta w galeriach; poznawanie dzieł z wykorzystaniem łamigłówek, zadań i zagadek,
3. przejście do sali edukacyjnej i wykonanie zadania podsumowującego spotkanie,
4. zakończenie spotkania i pożegnanie.
 
Będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje o specjalnych potrzebach Państwa dzieci (np. komunikacja niewerbalna). Umożliwią nam one optymalne przygotowanie zajęć. Kontakt do koordynatora warsztatów znajduje się na dole strony.

 

Termin: trzecia sobota w miesiącu, godz. 11:00
Czas trwania: około 70 minut
Miejsce: Gmach Główny MNW, galerie stałe 
Dla kogo: dzieci w spektrum autyzmu, w wieku 6–12 lat
Zasady udziału: cena biletu: dziecko – 1 zł, opiekun – 20 zł, bilety dostępne od wtorku poprzedzającego wydarzenie w kasach MNW i online.

 

Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dla osób w spektrum autyzmu.

 

 

HARMONOGRAM

 

21 października / sobota / 11.00
Cztery żywioły: woda

Woda to prawdziwy temat rzeka. Płynie, paruje, zmienia się w lód, przybiera dowolny kształt. Jest domem dla wielu stworzeń, a także stanowi źródło energii. Nad Wisłę zabierze nas Aleksander Gierymski, a do parku w Łazienkach Marcin Zaleski. Na pełne morze wypłyniemy razem z mistrzami holenderskimi. W malarstwie portretowym znajdziemy jeszcze inne zaskakujące motywy związane z wodą.

bilety dostępne od 17 października

 

18 listopada / sobota / 11.00
Cztery żywioły: powietrze
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiali o tym, co niewidzialne, czyli o powietrzu. Gdyby nie ono, nie mielibyśmy wielu oryginalnych dzieł: szklanych naczyń, pufy Yacht czy stołka PLOPP. Wzbijemy się w powietrze niczym ptak lub samolot. Zastanowimy się, jak z wyzwaniem namalowania powietrza radzili sobie artyści.

bilety dostępne od 14 listopada

 

16 grudnia / sobota / 11.00
Cztery żywioły: ogień

Ogień grzeje i sprawia, że znika ciemność. Dzięki niemu powstają przedmioty gliniane, szklane i metalowe. Podczas spotkania obejrzymy m.in. starożytne lampki oliwne i współczesny serwis do kawy Prometeusz. Przyjrzymy się także Kuźni Wulkana, którą namalował Francesco Bassano. Rozwiążemy zadania i wspólnie odkryjemy, jaki związek z ogniem mają te zabytki.  

bilety dostępne od 12 grudnia

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o dostępności naszego muzeum.

 

Przygotowaliśmy informację o Muzeum w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).

 

Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy zapoznać się z jego treścią

 

 

Koordynacja:  / Dział Edukacji