Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu (w wieku 6–12 lat) wraz z rodzicami na warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podczas każdego spotkania dzieci będą poznawały muzeum i prezentowane w nim zabytki poprzez zagadki, łamigłówki i zadania wymagające spostrzegawczości i rozwijające współpracę pomiędzy uczestnikami zajęć.

 

zbiórka w holu głównym / bilety: 15 zł dorosły, 1 zł dziecko / bilety dostępne online i w kasach od wtorku poprzedzającego dzień spotkania / liczba miejsc ograniczona

 

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty. Każde spotkanie zaczyna się o godz. 14.30 i trwa ok. 70 minut i odbywa się według scenariusza:

 

1.   powitanie w holu głównym,

2.   wizyta w galeriach; poznawanie dzieł dzięki łamigłówkom, zadaniom i zagadkom,

3.   powrót do sali edukacyjnej i wykonanie zadania podsumowującego spotkanie,

4.   zakończenie spotkania i pożegnanie.

 

Będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje o specjalnych potrzebach Państwa dzieci (np. komunikacja niewerbalna). Umożliwią nam one optymalne przygotowanie zajęć. Kontakt do koordynatora warsztatów znajduje się na dole strony.

 

 

HARMONOGRAM

 

Ferdynand Ruszczyc, Święcone, rysunek na papierze, 19169 kwietnia / sobota / 11.00
Wielkanocne zwyczaje

Zapraszamy na zajęcia, podczas których zastanowimy się skąd wzięły się symbole kojarzone z Wielkanocą – jajko, baranek i zajączek. Pomogą nam w tym dzieła sztuki z różnych epok. Porozmawiamy o ludowych, dziś nieco już zapomnianych tradycjach, takich jak chodzenie z maikiem czy Siuda Baba. Dowiemy się także, co łączy Marzannę z Judaszem oraz dlaczego na zakończenie Wielkiego Postu wyprawiano pogrzeb żuru i śledzia.
zbiórka w holu głównym / bilety: 15 zł dorosły, 1 zł dziecko / bilety dostępne online i w kasach od 5 kwietnia / liczba miejsc ograniczona

 

 

 

Czesław Olszewski, Gmach Muzeum Narodowego w Warszawie, fotografia czarno-biała, 19387 maja / sobota / 11.00

Urodziny Muzeum
W maju nasze Muzeum świętuje swoje 160 urodziny. Z tej okazji zapraszamy na jubileuszowe spotkanie! Poznacie niecodzienne wydarzenia z historii Muzeum, ciekawostki związane z budową naszej siedziby i  wiele więcej. Obejrzymy wspólnie dzieła, które trafiły do muzealnej kolekcji na samym początku oraz te, które mamy w zbiorach od niedawna. Mamy też nadzieję, że pomożecie nam napisać życzenia urodzinowe dla Muzeum.

zbiórka w holu głównym / bilety: 15 zł dorosły, 1 zł dziecko / bilety dostępne online i w kasach od 3 maja / liczba miejsc ograniczona

 

 

 

 

25 czerwca / sobota / 11.00

Król na medal
Nie jest łatwo zostać królem, ale chyba jeszcze trudniej – dobrym królem. Na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie cechy powinien mieć i pielęgnować w sobie władca sprawiedliwy, rozważny i mądry. Spróbujemy także odszyfrować wiadomości o władcach zapisane w obrazach, rzeźbach i wyrobach rzemiosła artystycznego.

zbiórka w holu głównym / bilety: 15 zł dorosły, 1 zł dziecko / bilety dostępne online i w kasach od 21 czerwca / liczba miejsc ograniczona

 

 

 

 

 

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o dostępności naszego muzeum.

Przygotowaliśmy informację o Muzeum w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).

 

Koordynacja: , kontakt: aknapek@mnw.art.pl tel. +48 697 200 054 / Dział Edukacji


Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy zapoznać się z jego treścią