Sztuka dla wnuka
Międzypokoleniowe warsztaty dla dziadków i wnucząt
Dziadkowie pokazują dzieciom świat. Opowiadają im ciekawe historie, wspólnie pielęgnują tradycje i cierpliwie odpowiadają na miliony pytań. Podczas zajęć zabierzemy dzieci z dziadkami w podróż w przeszłość. Poznamy najciekawsze dzieła sztuki, dowiemy się, w jaki sposób maluje się obrazy i odkryjemy muzealne sekrety.
Termin: środa, godz. 15.30
Czas trwania: ok. 60 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW; Hol Główny
Dla kogo: dziadkowie z wnukami w wieku 5–12 lat
Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne są online i w kasie od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu. Udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
20 kwietnia / środa / 15.30 / godz. 15:30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
Realnie o sztuce
Kuropatwy, które wyglądają jak żywe, liście zdają się poruszać na wietrze, a rzeka wydaje się płynąć...
Podczas zajęć poznamy twórczość malarzy realistów i zastanowimy się, jak Józef Chełmoński i Aleksander Gierymski wyczarowywali swoje obrazy.
27 kwietnia / środa / 15.30 / godz. 15:30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
Łączmy pokolenia / spotkanie tłumaczone na język ukraiński
Zapraszamy na wyjątkowe opowieści rodzinne. Galerie Muzeum zapełnione są rodzinnymi portretami. Arystokratyczne rody zamawiały u najlepszych mistrzów reprezentacyjne wizerunki swoich przodków i potomków. Artyści często portretowali także najbliższych członków własnych rodzin. Zastanowimy się, co o relacjach rodzinnych mówi nam malarstwo i stworzymy portrety naszych bliskich.
18 maja / środa / 15.30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
Magia koloru Chagalla / spotkanie tłumaczone na język ukraiński
Prace Chagalla olśniewają żywymi, nasyconymi barwami. Artysta bez wątpienia należał do twórców w oryginalny sposób posługujących się kolorem. Zestawienia barwne – harmonijne bądź kontrastowe – wywołują określone emocje, skojarzenia, działają na naszą wyobraźnię. Podczas zajęć wspólnie zastanowimy się nad mocą i znaczeniem kolorów.
29 czerwca / środa / 15:30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
Muzealna liga mistrzów
Co trzeba zrobić, aby zostać wybitnym artystą? Czym jest talent i czy jest potrzebny, by osiągnąć sukces? Zastanowimy się, co to znaczy być mistrzem malarstwa i jak na przestrzeni wieków postrzegano artystyczny kunszt.
MINIONE WYDARZENIA
19 stycznia / środa / godz. 15:30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
Babcia i Dziadek
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na opowieści rodzinne. Galerie Muzeum zapełnione są rodzinnymi portretami. Arystokratyczne rody zamawiały u najlepszych mistrzów reprezentacyjne wizerunki swoich przodków i potomków. Artyści często portretowali także najbliższych członków własnych rodzin. Zastanowimy się, co o relacjach rodzinnych mówi nam malarstwo i stworzymy portrety naszych bliskich.
16 lutego / środa / godz. 15:30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
O! Matejko!
Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Na spotkaniu dowiemy się, skąd Matejko czerpał historyczną wiedzę i do czego był mu potrzebny jego „Skarbczyk”. Poznamy rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia.
16 marca / środa / godz. 15:30 / miejsce zbiórki Gmach Główny MNW; Hol Główny
Sztuka w sferze marzeń
Obrazy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza pełne są fantastycznych postaci. Przyjrzymy im się uważnie i nauczymy się interpretować ukryte znaki na obrazach, a na zakończenie wyczarujemy własną idyllę i przeniesiemy się w pełną symboli krainę wyobraźni.
koordynacja: , / Dział Edukacji
Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu. Udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.