Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Oprowadzania z audiodeskrypcją

Spotkania przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
Dzieła opisujemy słowem. Doświadczenie sztuki wzbogacamy wykorzystując materiały dotykowe oraz muzykę, poezję, a także różne zapachy i smaki.
 

Termin: sobota, godz. 11:00, raz w miesiącu 

Czas trwania: około 75 minut 

Miejsce: Gmach Główny MNW, galerie stałe, wystawy czasowe 

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością wzroku 

Zasady udziału: wstęp bezpłatny, zapisy od wtorku poprzedzającego wydarzenie pod adresem i telefonicznie pod nr 22 629 50 60. Osoby, które potrzebują pomocy w dotarciu do Muzeum, prosimy o taką informację podczas zapisów. 
 

HARMONOGRAM

 

Amelia Jadwiga Łubieńska, Popiersie modelki włoskiej Teresiny, 1879, rzeźba w marmurze Młoda kobieta z lekko przechyloną i nieznacznie uniesioną do góry głową oraz starannie uczesanymi włosami, na których ma upiętą chustę – element stroju ludowego.27 maja

Poznajmy rzeźbiarki

Za pomocą narzędzi rzeźbiarskich formowały bryły gliny oraz kamienne i drewniane bloki. Uwieczniały podobizny sławnych osobistości i swoich najbliższych. Nadawały kształty emocjom. Były pionierkami. Podczas spotkania poznamy twórczość i biografie pierwszych profesjonalnych polskich rzeźbiarek. Przestaną być dla nas anonimowe.

zapisy od 23 maja

 

 

 

 

 

 

 

Porcelanowy serwis do kawy Goplana autorstwa Wincentego Potackiego – dzbanek, mlecznik, trzy filiżanki na podstawkach oraz cukiernica. Naczynia w kolorze czarnym i czerwonym.24 czerwca
Nowe w Muzeum
Zachwycające prace Stanisława Wyspiańskiego, Meli Muter i Marca Chagalla, kultowe zestawy porcelany miśnieńskiej i ćmielowskiej, unikatowe plakaty i wyroby sztuki orientalnej... Łączy je jedno – w ostatnich latach wzbogaciły kolekcję Muzeum Narodowego w Warszawie. Przybliżymy historię najciekawszych obiektów zakupionych do naszych zbiorów. Opowiemy, jakie były początki kolekcji MNW oraz w jaki sposób dziś buduje ono i uzupełnia swoją kolekcję. Czy chodzi wyłącznie o wielkie nazwiska? 
zapisy od 20 czerwca

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów dla grup zorganizowanych w innym uzgodnionym terminie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Anią Knapek: 

 

 

Zachęcamy do wysłuchania audiodeskrypcji dzieł ze zbiorów MNW.
Nagrania są także dostępne w audioprzewodnikach.

 

Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dla osób
z niepełnosprawnością wzroku.

 

 

Osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do Muzeum prosimy o kontakt

z Działem Edukacji tel. 22 629 50 60.