Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Hop, hop tu sztuka!

BRAK WOLNYCH MIEJSC. SPRZEDAŻ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

 

 

Odkryj Muzeum, poznaj świat artystów! W muzealnych salach pełno jest pięknych obrazów, rzeźb, mebli, a nawet strojów. Jesteście ciekawi, jak powstały, ile mają lat, jakie opowiadają historie? A może chcecie wiedzieć, czym zajmuje się historyk sztuki i archeolog? Podczas wspólnych wędrówek odkryjemy różne epoki, poznamy fascynujące dzieła sztuki i wspólnie poszukamy odpowiedzi na wiele pytań. Wykonamy też własne prace plastyczne.

 

Termin: niedziela, raz w miesiącu, godz. 11.00, od października 2022 do maja 2023 / dwie grupy równolegle

Czas trwania: ok. 75 minut

Miejsce: Gmach Główny MNW: sala kinowa (poziom -1), galerie stałe

Dla kogo: dzieci w wieku 5–6 lat z opiekunami

Zasady udziału: wykup karnetu na cały cykl zajęć

 

 

WARUNKI UDZIAŁU

  • Wykupienie karnetu w kasie lub online na stronie. Karnety będą dostępne od 13 września 2022 od godz. 10.00 do wyczerpania wolnych miejsc. Uwaga: podczas zakupu karnetu należy wybrać termin pierwszych zajęć dla danej grupy.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wykupienia karnetu.
  • Uczestnicy zakwalifikowani do programu „Hop! Hop! Tu sztuka!” otrzymają przed 1 października powitalny e-mail ze szczegółowymi informacjami o terminach spotkań.
  • Opłata za karnet to 300 złotych dla dwojga opiekunów i jednego dziecka oraz 50 złotych za każde następne dziecko. Karnety należy okazać przed każdym spotkaniem.
  • Karnety nie podlegają zwrotowi.
  • Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
  • Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

TERMINY SPOTKAŃ

 

grupa 1 ZIELONA / grupa 2 NIEBIESKA

2 października, 6 listopada, 4 grudnia 2022; 15 stycznia, 5 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 14 maja 2023

 

 

TEMATY

 

Październik / W muzeum, czyli gdzie?

Muzeum to niezwykłe miejsce wypełnione dziełami sztuki. Wspólnie przekonamy się, jakie kryje tajemnice.

 

Listopad / Obraz – co to takiego?

Kto maluje obrazy? Oczywiście: malarz! Ale czy wiecie, jakich używa do tego narzędzi? Czy wystarczą pędzle i paleta? Dowiemy się, w jaki sposób pracują twórcy obrazów i co mogą namalować.

 

Grudzień / O! Rzeźba!

Rzeźbę można wykonać z niemal każdego tworzywa: drewna, metalu, kamienia, gliny. Dowiemy się, co przedstawiają najciekawsze rzeźby z muzealnej kolekcji. Zastanowimy się, czego potrzeba, żeby stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki.

 

Styczeń / Modne panie, modni panowie

Jakie suknie nosiły dawniej modne panie? Jakie fraki zakładali eleganccy panowie? Co z fryzurami, klejnotami, wachlarzami? Podczas spotkania przyjrzymy się ubiorom prezentowanym w muzealnych galeriach.

 

Luty / Usiądźmy wygodnie

Krzesła, fotele i stoliki – to przedmioty, które dobrze znamy. Odwiedzimy Galerię Wzornictwa Polskiego, żeby zobaczyć, jakie elementy wyposażenia domu można znaleźć w MNW.

 

Marzec / Skarby pustyni

Wyruszymy do odległej krainy w poszukiwaniu skarbów ukrytych w pustynnym piasku. Dowiemy się, czym się różni fresk od obrazu oraz na czym polega praca archeologów.

 

Kwiecień / Sekrety porcelany

Porcelana, nazywana białym złotem, jest cenna i delikatna. Podczas zajęć zastanowimy się, w czym tkwi sekret jej wyjątkowego piękna.

 

Maj / Zabawy w Muzeum

Czy w Muzeum można się bawić? Czy w dawnych epokach poświęcano dużo czasu na gry i zabawy towarzyskie? Sprawdźmy to wspólnie.

 

 


Prowadzące: Aleksandra Górecka, Julia Ruszkowska

Koordynacja: / Dział Edukacji