Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Hop, hop tu sztuka!

Sprzedaż karnetów została zakończona

 

Odkryj Muzeum, poznaj świat artysty! W muzealnych salach pełno jest niezwykłych obrazów, rzeźb, mebli, a nawet strojów. Jesteś ciekawy, jak powstały, ile mają lat, jakie opowiadają historie? Chcesz wiedzieć czym zajmuje się historyk sztuki i archeolog? Podczas wspólnych wędrówek odkryjemy różne epoki, poznamy fascynujące dzieła sztuki i wspólnie poszukamy odpowiedzi na wiele pytań, a także wykonamy prace plastyczne.

 

 

Termin: niedziela, godz. 11.00, raz w miesiącu, od października 2021 do maja 2022

Czas trwania: około 75 minut

Miejsce: Gmach Główny MNW: sala kinowa (poziom -1), galerie stałe

Dla kogo: dzieci w wieku 5–6 lat i ich opiekunowie

Zasady udziału: karnet na cały cykl zajęć

 

 

WARUNKI UDZIAŁU

  • Wykupienie karnetu w kasie lub on-line. Karnety będą dostępne od 14 września 2021 od godz. 10.00 do wyczerpania wolnych miejsc. Uwaga: podczas zakupu karnetu należy wybrać termin pierwszych zajęć dla danej grupy.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wykupienia karnetu.
  • Uczestnicy zakwalifikowani do programu „Hop, Hop tu sztuka!” otrzymają przed 1 października powitalny e-mail ze szczegółowymi informacjami o terminach spotkań.
  • Opłata za karnet to 300 złotych brutto dla dwojga opiekunów i jednego dziecka oraz 50 złotych brutto za każde następne dziecko. Karnety należy okazać przed każdym spotkaniem.
  • Karnety nie podlegają zwrotowi.
  • Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem i zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej, w związku z pandemią, zajęcia mogą zostać odwołane. 

 

 

TEMATY SPOTKAŃ

Październik / W muzeum, czyli gdzie?

Muzeum to niezwykłe miejsce wypełnione dziełami sztuki. Podczas zajęć przekonamy się, jakie kryje tajemnice.

 

Listopad / Obraz – co to takiego?

Kto maluje obrazy? Oczywiście malarz! Ale czy wiecie, jakich używa do tego narzędzi? Czy wystarczy pędzel i paleta? Dowiemy się, w jaki sposób pracują twórcy obrazów i co mogą namalować.

 

Grudzień / O! Rzeźba!

Rzeźbę można wykonać niemal z każdego tworzywa: z drewna, metalu, kamienia, gliny. Dowiemy się, co przedstawiają najciekawsze rzeźby z muzealnej kolekcji, a także zastanowimy się co jest potrzebne, aby stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki.

 

Styczeń / Modne panie, modni panowie

Jakie suknie nosiły dawniej modne panie? Jakie fraki zakładali eleganccy panowie? Co z fryzurami, klejnotami, wachlarzami? Podczas spotkania przyjrzymy się strojom prezentowanym w muzealnych galeriach.

 

Luty / Usiądźmy wygodnie

Krzesła, fotele i stoliki – to przedmioty, które dobrze znamy. Odwiedzimy Galerię Wzornictwa Polskiego, żeby zobaczyć, jakie elementy wyposażenia domu można znaleźć w MNW.

 

Marzec / Skarby pustyni

Wyruszymy do odległej krainy w poszukiwaniu skarbów ukrytych na pustyni i dowiemy się, czym różni się fresk od obrazu i na czym polega praca archeologów.

 

Kwiecień / Sekrety porcelany

Porcelana, nazywana białym złotem, jest cenna i delikatna. Podczas zajęć dowiemy się, w czym tkwi sekret jej wyjątkowego piękna.

 

Maj / Zabawy w Muzeum

Czy w Muzeum można się bawić? Czy w dawnych czasach poświęcano dużo czasu na gry i zabawy towarzyskie? Sprawdźmy to wspólnie.

 


Prowadzące: Aleksandra Górecka, Zofia Załęska

Koordynacja: / Dział Edukacji


Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu. Udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.