Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Pierwsze kroki w Muzeum

Dla najmłodszych miłośników sztuki

 

Co można robić z maluszkiem w Muzeum? W jaki sposób pokazać mu niezwykły świat sztuki? Zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcą, żeby ich dziecko rozpoczęło przygodę ze sztuką. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od półtora roku do trzech lat. Odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorki. Każde spotkanie jest poświęcone innemu tematowi. Pierwszą część zawsze będziemy spędzali w galerii, a drugą – w sali edukacyjnej, gdzie rodzice wspólnie z dzieckiem będą mogli wykonać prace inspirowane oglądanymi dziełami.

 

Termin: wtorek, godz. 10.30 i 12.00

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 20 zł, bilet dla opiekuna 20 zł

Prowadząca: Karolina Kierzkowska

 

 

HARMONOGRAM

 

3 października

Co to jest muzeum?

Podczas pierwszego spotkania wybierzemy się na przechadzkę po muzealnych galeriach i poznamy budynek Muzeum, pełen wyjątkowych przedmiotów. Będziemy się rozglądać w poszukiwaniu dzieł sztuki wykonanych przez malarzy i rzeźbiarzy (i pewnie uda się nam kilka znaleźć). Zobaczymy i dotkniemy narzędzi, których twórcy potrzebują do pracy. Podczas warsztatów sami zostaniemy artystami i wykonamy własne dzieła sztuki.

bilety dostępne w kasie i online od 26 września

 

24 października

Jesienne dni

Dlaczego jesienią liście zmieniają kolor ? Zastanowimy się nad tym podczas spaceru po galerii. Poszukamy jesiennych kolorów na obrazach. Znajdziemy też leśne zwierzęta i dowiemy się, jak szykują się do zimy. Posmakujemy owoców, z których robi się jesienne przetwory. Podczas warsztatów nie zabraknie zabaw sensorycznych i ruchowych. Każdy uczestnik wykona też jesienną pracę plastyczną.

bilety dostępne w kasie i online od 17 października

 

7 listopada

Co to jest obraz?

Kto maluje obrazy? Jak wygląda pracownia malarska? Jakich narzędzi potrzebują malarze? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w muzealnych galeriach. W drugiej części zajęć będziemy eksperymentować i sami wykonamy farby, którymi namalujemy wyjątkowe dzieło sztuki.

bilety dostępne w kasie i online od 31 października

 

28 listopada

Jak namalować noc?

Kiedy dzień jest najdłuższy, a kiedy – najkrótszy? Co rozświetla ciemność? I czy da się namalować – noc? Wśród obrazów poszukamy nokturnu, czyli malarskiego przedstawienia nocy. Wcielimy się też w detektywów i znajdziemy gwiazdy, które skryły się w muzealnej galerii. Na koniec stworzymy nocną pracę plastyczną oraz wykonamy latarkę, która rozjaśni jesienny mrok.

bilety dostępne w kasie i online od 21 listopada

 

5 grudnia

Co to jest rzeźba?

Zastanowimy się, czym jest rzeźba. Dowiemy się, jak się nazywa artysta, który tworzy rzeźby i z jakich materiałów je wykonuje. Będziemy badać różne faktury materiałów rzeźbiarskich: gładkie, szorstkie, zimne... W drugiej części zajęć wymyślimy i wykonamy własną rzeźbę.

bilety dostępne w kasie i online od 28 listopada

 

19 grudnia

W świecie zwierząt

W Galerii Sztuki Dawnej poszukamy obrazu, na którym ukryło się wiele zwierząt. Porozmawiamy o ich wyglądzie, usłyszymy ich odgłosy, a także sprawdzimy naszą zręczność podczas specjalnego zadania ruchowego. W drugiej części zajęć sami wykonamy małe zwierzątka.

bilety dostępne w kasie i online od 12 grudnia

 

 

Koordynacja:  / Dział Edukacji