Pierwsze kroki w Muzeum

Dla najmłodszych miłośników sztuki

 

Co można robić z maluszkiem w Muzeum? Jak pokazać mu magiczny świat sztuki? Zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcieliby, aby ich dziecko rozpoczęło przygodę ze sztuką. Zajęcia „Pierwsze kroki w muzeum” przeznaczone są dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat. Odbywają się raz w miesiącu, we wtorki, a każde z nich poświęcimy jednemu dziełu sztuki. Pierwszą część spędzimy w galerii, a drugą w sali edukacyjnej, gdzie rodzice w wspólnie z dzieckiem wykonają pracę inspirowaną oglądanym dziełem, którą potem zabiorą do domu.

 

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 75 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 1,5 -3 lata wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł

 

 

Dodatkowe informacje:

  • przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z aktualnymi zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej w związku z pandemią zajęcia mogą zostać odwołane.
  • bilety dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego wydarzenie;
  • warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej;
  • obecność opiekuna obowiązkowa
  • liczba miejsc ograniczona.

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

 

12 października

Poczuj sztukę / Karolina Goska

Bohaterem spotkania będzie zmysł dotyku. W Galerii Wzornictwa Polskiego przyjrzymy się tkaninom, które w życiu codziennym wykorzystujemy na wiele sposobów. W zależności od struktury oraz wzorów możemy je wykorzystać do szycia zabawek i ubrań czy dekoracji wnętrz. W drugiej części zajęć wykorzystamy fragmenty tkanin oraz inne materiały tekstylne do tworzenia dotykowej tablicy sensorycznej. Wykonamy również grę, która będzie przypominać nam o poznanych eksponatach.

bilety online i w kasie 12 października

 

9 listopada

Posłuchaj sztuki / Karolina Goska

Bohaterem spotkania będzie zmysł słuchu. W Galerii Sztuki Dawnej odnajdziemy obraz z przedstawieniem instrumentu muzycznego. Zastanowimy się, jaką rolę odgrywa w sztuce muzyka, a także, jak wpływa na rozwój dzieci. W drugiej części spotkania, podczas wspólnej zabawy, wykonamy zabawkę sensoryczną pobudzającą zmysł słuchu oraz wzroku, a także grę inspirowaną poznanym obrazem.  

bilety online i w kasie od 2 listopada

 

7 grudnia

Zobacz sztukę / Karolina Goska

Bohaterem spotkania będzie zmysł wzroku. W Galerii Sztuki XIX Wieku przyjrzymy się obrazowi wykonanemu techniką pointylizmu. Porozmawiamy o percepcji i odbiorze kolorów. W drugiej części spotkania wykonamy żelowe woreczki sensoryczne. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu również grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznanym obrazem.  

bilety online i w kasie od 30 listopada

 

 

Koordynacja:  / Dział Edukacji


 

Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu. Udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.