Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem

Wybierz się na rodzinną przygodę w muzeum

 

W czasie zwiedzania, któreś dzieło sztuki zwróciło Twoją uwagę i chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Przyszło Ci do głowy pytanie, ale nie znalazłeś na nie odpowiedzi? Zapraszamy do skorzystania z możliwości wspólnego zwiedzania MNW z przewodnikiem całą rodziną.


 

Najważniejsze informacje:

  • koszt przewodnika to 250 zł od grupy, dodatkowo każdy dorosły uczestnik wykupuje bilet za 10 zł, dzieci obowiązuje bilet za 1 zł;
  • zwiedzanie odbywa się w grupach do dwudziestupięciu osób plus przewodnik;
  • prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia - grupa, która spóźni się ponad 15 minut może nie zostać przyjęta, zostanie jednak obciążona opłatą za przewodnika;
  • oprowadzanie trwa  80 minut;
  • w trakcie zwiedzania przestrzegamy aktualnych wytycznych sanitarnych;

rezerwację można odwołać najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem; w przypadku rezygnacji z zajęć w terminie późniejszym lub nieprzyjścia na umówione zajęcia zamawiający jest zobowiązany do wniesienia opłaty za zajęcia (250 zł). 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby rezerwacji zajęć edukacyjnych znajdziecie Państwo tutaj.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem zajęć i wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych tutaj.

 

 

W jaki sposób zamówić zwiedzanie?

  • zajęcia rezerwujemy pod numerami telefonów: 22 629 50 60 lub 22 621 10 31 wew. 246. (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–16.00) albo korzystając z poczty elektronicznej: 
  • prosimy wybrać jeden z dostępnych tematów – w razie wątpliwości chętnie doradzimy;
  • prosimy zamawiać przewodnika przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem;

 

 

TEMATY OPROWADZAŃ

 

Przeżyć jeden dzień w starożytności – oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat

Zapraszamy na wspólną podróż po Galerii Sztuki Starożytnej. Spróbujemy odpowiedzieć na różne pytania związane z życiem codziennym w tej epoce. Na przykład Egipcjanie wierzyli, że życie każdego człowieka trwa także po śmierci i już teraz należy się do niego dobrze przygotować, a starożytni Grecy i Rzymianie byli przekonani, że bogowie mają wpływ na wszystko, co dzieje się w ich życiu. Sprawy religii były więc dla starożytnych bardzo istotne, ale podczas rodzinnego oprowadzania dowiemy się też, w jaki sposób pisali, co jedli na śniadanie i na obiad, w co się ubierali i czy uprawiali sporty.

 

Muzealne Archiwum X – oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat
Wierzcie albo nie, ale obrazy, tak jak ludzie, mogą przeżywać mrożące krew w żyłach przygody. Przekonacie się o tym na wycieczce po galeriach, podczas której zamienimy się w detektywów i przeprowadzimy prawdziwe śledztwo, tropiąc tajemnice dzieł sztuki… Odkryjemy na przykład odciski palców na płótnach i zbadamy, jak uratowano ponad stuletnią Żydówkę z pomarańczami. Wyniki naszego śledztwa znajdą się w muzealnym Archiwum X.

Uwaga: oprowadzanie dostępne również w języku ukraińskim