Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem

Wybierz się na rodzinną przygodę w muzeum

 

W czasie zwiedzania, któreś dzieło sztuki zwróciło Twoją uwagę i chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Przyszło Ci do głowy pytanie, ale nie znalazłeś na nie odpowiedzi? Zapraszamy do skorzystania z możliwości wspólnego zwiedzania MNW z przewodnikiem całą rodziną.


 

Najważniejsze informacje:

 • koszt przewodnika to 200 zł od grupy, dodatkowo każdy dorosły uczestnik wykupuje bilet za 10 zł (galerie stałe) lub 15 zł (wystawy czasowe), dzieci obowiązuje bilet za 1 zł (niezależnie od rodzaju wystawy);
 • zwiedzanie odbywa się w grupach do 20 osób plus przewodnik;
 • prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia - grupa, która spóźni się ponad 15 minut może nie zostać przyjęta, zostanie jednak obciążona opłatą za przewodnika;
 • oprowadzanie trwa do 90 minut;
 • w trakcie zwiedzania przestrzegamy aktualnych wytycznych sanitarnych;
 • rezerwację można odwołać najpóźniej dwa dni robocze przed planowanymi zajęciami, rezygnacje z zajęć przyjmujemy wyłącznie telefonicznie;
 • w przypadku rezygnacji z zajęć w terminie późniejszym lub nieobecności na umówionym oprowadzaniu zamawiający jest zobowiązany do zwrotu kosztów oprowadzania w pełnej wysokości 200 zł.

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby rezerwacji zajęć edukacyjnych

 

 

W jaki sposób zamówić zwiedzanie?

 • zajęcia rezerwujemy pod numerami telefonów: 22 629 50 60, 22 621 10 31 wew. 246 lub 667 774 275 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–16.00) albo korzystając z poczty elektronicznej: 
 • prosimy wybrać jeden z dostępnych tematów – w razie wątpliwości chętnie doradzimy;
 • prosimy zamawiać przewodnika przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem;
 • w wypadku zwiedzania zamawianego z wyprzedzeniem większym niż cztery dni, wizytę w Muzeum należy potwierdzić lub odwołać najpóźniej na dwa dni przed jej terminem.

 

TEMATY OPROWADZAŃ

 

Przeżyć jeden dzień w starożytności – oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat

Zapraszamy na wspólną podróż po Galerii Sztuki Starożytnej. Spróbujemy odpowiedzieć na różne pytania związane z życiem codziennym w tej epoce. Na przykład Egipcjanie wierzyli, że życie każdego człowieka trwa także po śmierci i już teraz należy się do niego dobrze przygotować, a starożytni Grecy i Rzymianie byli przekonani, że bogowie mają wpływ na wszystko, co dzieje się w ich życiu. Sprawy religii były więc dla starożytnych bardzo istotne, ale podczas rodzinnego oprowadzania dowiemy się też, w jaki sposób pisali, co jedli na śniadanie i na obiad, w co się ubierali i czy uprawiali sporty.

 

Muzealne Archiwum X – oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat
Wierzcie albo nie, ale obrazy, tak jak ludzie, mogą przeżywać mrożące krew w żyłach przygody. Przekonacie się o tym na wycieczce po galeriach, podczas której zamienimy się w detektywów i przeprowadzimy prawdziwe śledztwo, tropiąc tajemnice dzieł sztuki… Odkryjemy na przykład odciski palców na płótnach i zbadamy, jak uratowano ponad stuletnią Żydówkę z pomarańczami. Wyniki naszego śledztwa znajdą się w muzealnym Archiwum X.

 

O czym mówią rzeźby? – oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat po Parku Rzeźby w Królikarni

Zapraszamy na rodzinny spacer po Parku Rzeźby w Królikarni, podczas którego zastanowimy się, jak oglądać dzieła sztuki i słuchać o czym do nas mówią. Podczas wspólnej podróży wyposażeni w mapę będziemy rozwiązywać zagadki i przekonamy się, że każda rzeźba kryje niezwykłą historię. Dowiemy się, kim są parkowi mieszkańcy i czy artyści patrzą na świat tak samo, jak my. Spacer będzie okazją nie tylko do zdobycia wiedzy o rzeźbach i artystach, ale też do wybiegania się na świeżym powietrzu.

 

 

 

Zasady obowiązujące uczestników zajęć edukacyjnych

 

Minimalizowanie ryzyka epidemicznego jest naszym wspólnym zadaniem. W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających i pracowników MNW prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

 • zasłanianie nosa i ust (na terenie całego Muzeum, w tym podczas zwiedzania z przewodnikiem);
 • częste dezynfekowanie i mycie rąk (w tym – obowiązkowo – przed wejściem do Muzeum);
 • utrzymywanie bezpiecznego dystansu (1,5 metra) od pozostałych uczestników zajęć (dotyczy osób, które nie prowadzą wspólnego gospodarstwa domowego);
 • stosowanie się do zaleceń pracowników Muzeum.