Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzykoterapia

Muzeum, muzyka i my, czyli muzykoterapia dla dzieci przed drzemką

 

Muzeum jest nie tylko miejscem edukacji i pierwszego wtajemniczenia dzieci w sztukę, ale także sposobem na odpoczynek, wyciszenie i relaks. Podczas zajęć muzycznych przekonamy się, w jaki sposób dźwięki mogą pomóc w komunikacji między dziećmi i dorosłymi, w jaki sposób opowiadać o dziełach sztuki językiem muzyki, a przede wszystkim, jaki wpływ terapeutyczny na każdego z nas może mieć muzyka.

W programie spotkań mamy rodzinne ćwiczenia relaksacyjne, naukę odpoczynku przy muzyce klasycznej, trening sensoryczny oraz muzykoterapeutyczne techniki z użyciem małych instrumentów perkusyjnych.

Warsztaty muzyczne poprowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, edukatorka, nauczycielka oraz kuratorka wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. Warszawskiej Jesieni Klubowo, kierowniczka muzyczna Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie.

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 1–3 lata z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł

 

 

HARMONOGRAM

 

11 października

Re, mi ,fa ,sol ,la! Przyjdź pogłaskać psa!

Czy akord a-moll jest tak samo mięciutki jak sierść szczeniaka? Czy ktoś widział śpiewającego psa? Czy można merdać ogonkiem w rytmie dwóch ćwierćnut i czterech ósemek? Odpowiedzi na te i inne muzyczne pytania poznamy podczas pierwszych jesiennych zajęć z Muzykoterapii. Obraz „Śpiący pies” malarki Olgi Boznańskiej i piękne utwory klasyczne oraz skrzypce, pianino i inne instrumenty będą tematem i inspiracją do zabawy dla dzieci i ich opiekunów.

bilety w sprzedaży w kasie i on-line od 4 października

 

Terminy kolejnych zajęć: 15 listopada i 13 grudnia

 

 

Prowadząca: Dagna Sadkowska

Koordynacja: / Dział Edukacji