Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzykoterapia

Muzeum, muzyka i my, czyli muzykoterapia dla dzieci przed drzemką

 

Zapraszamy na zajęcia muzyczne wspomagające rozwój najmłodszych. W oparciu o proste ćwiczenia muzyczne połączone z treningiem sensorycznym i technikami muzykoterapeutycznymi będziemy wielozmysłowo poznawali świat. Składający się z czterech bloków tematycznych program zawiera elementy edukacji muzycznej, które stanowią dobrą podstawę do rozpoczęcia ogólnorozwojowej przygody z muzyką. Warsztaty poprowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, edukatorka , kuratorka wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży oraz kierowniczka muzyczna Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie.

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 20 zł, bilet dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

 

HARMONOGRAM

 

10 października

RUCH. Raz dwa trzy... lwiątko patrzy!

Ruch daje nam radość i siłę. Uczy koordynacji i relaksuje. Podczas zajęć poznamy piosenki i utwory muzyczne, przy których można tańczyć, bawić się i śpiewać. Naszym przewodnikiem będzie lew, o którym opowiemy za pomocą improwizacji, odwiedzając Galerię Faras.

Bilety dostępne od 3 października.

 

14 listopada

RUCH. Jednorożec, który kochał całe nuty

Dlaczego całe nuty pomagają w wykonaniu pełnego oddechu? Ile ciotek i wujków miał jednorożec? Aby odpowiedzieć na te pytania odwiedzimy pewnego sympatycznego jednorożca z Galerii Sztuki Średniowiecznej. Będziemy też razem grać na instrumentach muzycznych, wykonywać ćwiczenia oddechowe, a przy tym dobrze się bawić.

Bilety dostępne od 7 listopada.

 

12 grudnia

MELODIA. Piosenki Byczka Fernando

Podczas zajęć odwiedzimy Galerię Sztuki Starożytnej w poszukiwaniu pewnego rogatego zwierzaka. Nauczymy się aż trzech nowych piosenek, dowiemy się też, czy Byczek Fernando lubił śpiewać oraz jak zatańczyć i zaśpiewać razem z mamą i tatą.

Bilety dostępne od 5 grudnia.

 

30 stycznia

MELODIA. Był sobie król, był sobie paź...

Czy kołysanki zawsze usypiają? Ile jest nutek na obrazie Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza i czy koniki umieją śpiewać kołysanki? Podczas zajęć będziemy śpiewać kołysanki na dzień i noc, szukać dźwięków do zagrania na małych instrumentach i słuchać miłej dla naszych uszu muzyki.

Bilety dostępne od 23 stycznia.

 

13 lutego

MELODIA. Kuropatwy i gadające dźwięki

Podczas zajęć poszukamy dźwięków, które ułatwiają komunikację oraz muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię. Punktem wyjścia i inspiracją będzie stado ptaków z obrazu Józefa Chełmońskiego Kuropatwy.

Bilety dostępne od 6 lutego.

 

12 marca

HARMONIA. Muzyczna Arka Noego

Czy promienie słońca brzmią żółto czy biało? Ile kwiatów można zasadzić w tonacji C-dur? Jaki rytm wystukuje kopytami biały koń? Inspiracji do zabaw muzycznych poszukamy na obrazie Arka Noego Roelandta Savery’ego w Galerii Sztuki Dawnej.

Bilety dostępne od 5 marca.

 

16 kwietnia

HARMONIA. Ważka w muzycznym ogrodzie

Na zajęciach odwiedzimy Galerię Sztuki XIX Wieku, gdzie bliżej przyjrzymy się obrazowi Józefa Mehoffera Dziwny ogród. Dowiemy się dlaczego ważki słyszą dźwięki nenufarów, ile jest dźwiękowych kamyczków w muzycznym ogrodzie oraz jak brzmi fletnia Pana. Będziemy szukać dźwięków, które pomagają w komunikacji oraz muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię.

Bilety dostępne od 9 kwietnia.

 

14 maja

DYNAMIKA. Hau, hau – nie jesteś sam!

Zajęcia będą okazją do stworzenia małego zespołu muzycznego, do którego zaprosimy mamę, tatę, kolegę i koleżankę oraz psa z obrazu Olgi Boznańskiej. Nauczymy się grać forte i piano. Będziemy też głośno tupać i cichutko stąpać na paluszkach. Zaśpiewamy pełną piersią i zanucimy mormorando.

Bilety dostępne od 7 maja.

 

11 czerwca

DYNAMIKA. Śpiewające owieczki

Owieczki lubią spędzać czas razem. Tworzą zgraną drużynę. Kochają ciszę i śpiewają na głosy, jak w chórze. Podczas zajęć poznamy siłę dźwięku. Stworzymy naszą własną drużynę i razem z owieczkami rozśpiewamy się na „ma, me, mi, mo, muuuuuu”. Przekonamy się, że razem można śpiewać naprawdę głośno!

Bilety dostępne od 4 czerwca.

 

 

Prowadząca: Dagna Sadkowska

Koordynacja: / Dział Edukacji