Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzykoterapia

Muzeum, muzyka i my, czyli muzykoterapia dla dzieci przed drzemką

 

Zapraszamy na zajęcia muzyczne wspomagające rozwój najmłodszych. W oparciu o proste ćwiczenia muzyczne połączone z treningiem sensorycznym i technikami muzykoterapeutycznymi będziemy wielozmysłowo poznawali świat. Składający się z czterech bloków tematycznych program zawiera elementy edukacji muzycznej, które stanowią dobrą podstawę do rozpoczęcia ogólnorozwojowej przygody z muzyką. Warsztaty poprowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, edukatorka , kuratorka wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży oraz kierowniczka muzyczna Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie.

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 20 zł, bilet dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

 

HARMONOGRAM

 

10 października

RUCH. Raz dwa trzy... lwiątko patrzy!

Ruch daje nam radość i siłę. Uczy koordynacji i relaksuje. Podczas zajęć poznamy piosenki i utwory muzyczne, przy których można tańczyć, bawić się i śpiewać. Naszym przewodnikiem będzie lew, o którym opowiemy za pomocą improwizacji, odwiedzając Galerię Faras.

bilety dostępne od 3 października.

 

14 listopada

RUCH. Jednorożec, który kochał całe nuty

Dlaczego całe nuty pomagają w wykonaniu pełnego oddechu? Ile ciotek i wujków miał jednorożec? Aby odpowiedzieć na te pytania odwiedzimy pewnego sympatycznego jednorożca z Galerii Sztuki Średniowiecznej. Będziemy też razem grać na instrumentach muzycznych, wykonywać ćwiczenia oddechowe, a przy tym dobrze się bawić.

bilety dostępne od 7 listopada.

 

12 grudnia

MELODIA. Piosenki Byczka Fernando

Podczas zajęć odwiedzimy Galerię Sztuki Starożytnej w poszukiwaniu pewnego rogatego zwierzaka. Nauczymy się aż trzech nowych piosenek, dowiemy się też, czy Byczek Fernando lubił śpiewać oraz jak zatańczyć i zaśpiewać razem z mamą i tatą.

bilety dostępne od 5 grudnia.

 

30 stycznia

MELODIA. Kuropatwy i gadające dźwięki

Podczas zajęć poszukamy dźwięków, które ułatwiają komunikację oraz muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię. Punktem wyjścia i inspiracją będzie stado ptaków z obrazu Józefa Chełmońskiego Kuropatwy.

bilety dostępne od 23 stycznia.

 

13 lutego

MELODIA. Był sobie król, był sobie paź...

Czy kołysanki zawsze usypiają? Ile jest nutek na obrazie Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza i czy koniki umieją śpiewać kołysanki? Podczas zajęć będziemy śpiewać kołysanki na dzień i noc, szukać dźwięków do zagrania na małych instrumentach i słuchać miłej dla naszych uszu muzyki.

bilety dostępne od 6 lutego.

 

12 marca

HARMONIA. Muzyczna Arka Noego

Czy promienie słońca brzmią żółto czy biało? Ile kwiatów można zasadzić w tonacji C-dur? Jaki rytm wystukuje kopytami biały koń? Inspiracji do zabaw muzycznych poszukamy na obrazie Arka Noego Roelandta Savery’ego w Galerii Sztuki Dawnej.

bilety dostępne od 5 marca.

 

16 kwietnia

HARMONIA. Ważka w muzycznym ogrodzie

Na zajęciach odwiedzimy Galerię Sztuki XIX Wieku, gdzie bliżej przyjrzymy się obrazowi Józefa Mehoffera Dziwny ogród. Dowiemy się dlaczego ważki słyszą dźwięki nenufarów, ile jest dźwiękowych kamyczków w muzycznym ogrodzie oraz jak brzmi fletnia Pana. Będziemy szukać dźwięków, które pomagają w komunikacji oraz muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię.

bilety dostępne od 9 kwietnia.

 

14 maja

DYNAMIKA. Hau, hau – nie jesteś sam!

Zajęcia będą okazją do stworzenia małego zespołu muzycznego, do którego zaprosimy mamę, tatę, kolegę i koleżankę oraz psa z obrazu Olgi Boznańskiej. Nauczymy się grać forte i piano. Będziemy też głośno tupać i cichutko stąpać na paluszkach. Zaśpiewamy pełną piersią i zanucimy mormorando.

bilety dostępne od 7 maja.

 

11 czerwca

DYNAMIKA. Śpiewające owieczki

Owieczki lubią spędzać czas razem. Tworzą zgraną drużynę. Kochają ciszę i śpiewają na głosy, jak w chórze. Podczas zajęć poznamy siłę dźwięku. Stworzymy naszą własną drużynę i razem z owieczkami rozśpiewamy się na „ma, me, mi, mo, muuuuuu”. Przekonamy się, że razem można śpiewać naprawdę głośno!

bilety dostępne od 4 czerwca.

 

 

Prowadząca: Dagna Sadkowska

Koordynacja: / Dział Edukacji