Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzykoterapia

Muzeum, muzyka i my, czyli muzykoterapia dla dzieci przed drzemką

 

Muzeum jest nie tylko miejscem edukacji i pierwszego wtajemniczenia dzieci w sztukę, ale także miejscem, gdzie można znaleźć odpoczynek, wyciszenie i relaks. Podczas zajęć muzycznych przekonamy się, w jaki sposób dźwięki mogą pomóc w komunikacji między dziećmi i dorosłymi, w jaki sposób opowiadać o dziełach sztuki językiem muzyki, a przede wszystkim, jaki wpływ terapeutyczny na każdego z nas może mieć muzyka.

W programie spotkań mamy rodzinne ćwiczenia relaksacyjne, naukę odpoczynku przy muzyce klasycznej, trening sensoryczny oraz muzykoterapeutyczne techniki z użyciem małych instrumentów perkusyjnych.

Warsztaty muzyczne poprowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, edukatorka, nauczycielka oraz kuratorka wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. Warszawskiej Jesieni Klubowo, kierowniczka muzyczna Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie.

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 1–3 lata z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 20 zł, bilet dla opiekuna 20 zł

 

 

HARMONOGRAM

 

14 lutego

Raz dwa trzy... Lwiątko patrzy!

Ruch daje nam radość i siłę. Uczy koordynacji i relaksuje. Podczas zajęć poznamy piosenki i utwory muzyczne, przy których można tańczyć, bawić się i śpiewać. Naszym przewodnikiem będzie pewien sympatyczny lew, o którym opowiemy za pomocą improwizacji, odwiedzając Galerię Faras.

Podczas zajęć będziemy też jak zawsze grać na instrumentach perkusyjnych.

bilety w sprzedaży w kasie i online od 7 lutego

 

 

14 marca

Ważka w muzycznym ogrodzie

Podczas marcowych zajęć inspiracji do działań poszukamy w obrazie Józefa Mehoffera „Dziwny ogród”. Dowiemy się, między innymi, dlaczego ważki słyszą dźwięki nenufarów, ile jest dźwiękowych kamyczków w muzycznym ogrodzie oraz jak brzmi fletnia Pana? Będziemy szukać dźwięków, które pomagają w komunikacji, muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię.

bilety w sprzedaży w kasie i online od 7 marca

 

 

Terminy kolejnych zajęć: 18 kwietnia, 16 maja, 6 czerwca

 

 

Prowadząca: Dagna Sadkowska

Koordynacja: / Dział Edukacji