Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzykoterapia

Muzeum, muzyka i my, czyli muzykoterapia dla dzieci przed drzemką

 

Muzeum jest nie tylko miejscem edukacji i pierwszego wtajemniczenia dzieci w sztukę, ale także sposobem na odpoczynek, wyciszenie i relaks. Podczas zajęć muzycznych przekonamy się, w jaki sposób dźwięki mogą pomóc w komunikacji między dziećmi i dorosłymi, jak opowiadać o dziełach sztuki językiem muzyki, a przede wszystkim, jaki wpływ terapeutyczny na każdego z nas może mieć muzyka.

W programie mamy rodzinne ćwiczenia relaksacyjne, naukę odpoczynku przy muzyce klasycznej, trening sensoryczny oraz muzykoterapeutyczne techniki z użyciem małych instrumentów perkusyjnych.

Warsztaty muzyczne poprowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, edukatorka, nauczycielka oraz kuratorka wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. Warszawskiej Jesieni Klubowo, kierowniczka muzyczna Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie.

 

 

Termin: wtorek, godz. 10.00 („Wesołe Półnutki” – grupa dla dzieci w wieku 1–3 lata); godz. 11.00 („Skoczne Ósemki” – grupa dla dzieci w wieku 6–12 miesięcy)

Czas trwania: ok. 60 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł

Prowadząca: Dagna Sadkowska

 

 

 

HARMONOGRAM

 

26 kwietnia

godz. 10.00 grupa „Wesołe Półnutki” / godz. 11.00 grupa „Skoczne Ósemki”

 

Ważka w muzycznym ogrodzie

Podczas kwietniowych zajęć muzykoterapii inspiracji do działań poszukamy w obrazie Józefa Mehoffera „Dziwny ogród”. Dowiemy się, między innymi, dlaczego ważki słyszą dźwięki nenufarów, ile jest dźwiękowych kamyczków w muzycznym ogrodzie oraz jak brzmi fletnia Pana? Będziemy szukać dźwięków, które pomagają w komunikacji, muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię.

bilety on-line i w kasie MNW od 19 kwietnia

 

 

31 maja

godz. 10.00 grupa „Wesołe Półnutki” / godz. 11.00 grupa „Skoczne Ósemki”

 

Jednorożec, który kochał całe nuty

Dlaczego całe nuty pomagają w wykonaniu pełnego oddechu? Ile ciotek i wujków miał jednorożec? Dowiemy się tego podczas zajęciach muzykoterapii: odwiedzimy pewnego sympatycznego jednorożca w Galerii Sztuki Średniowiecznej. Będziemy też razem grać na instrumentach muzycznych, wykonywać ćwiczenia oddechowa a przy tym dobrze się bawić.

bilety on-line i w kasie MNW od 24 maja

 

 

21 czerwca

godz. 10.00 grupa „Wesołe Półnutki” / godz. 11.00 grupa „Skoczne Ósemki”

 

Piosenki Byczka Fernando

Podczas czerwcowych zajęć muzycznych odwiedzimy Galerię Sztuki Starożytnej, nauczymy się aż trzech nowych piosenek, będziemy bawić się i relaksować przy muzyce. Dowiemy się tego, czy Byczek Fernando lubił śpiewać. Dlaczego ukulele lubi akompaniować oraz jak zatańczyć i zaśpiewać razem z mamą i tatą?

bilety on-line i w kasie od 15 czerwca

 

 


 

MINIONE WYDARZENIA

 

25 stycznia

Dźwięki na NIE, Jan Sebastian Bach na TAK i kuropatwy

Podczas pierwszych zajęć w nowym muzycznym cyklu dla dzieci będziemy szukać dźwięków, które pomagają w komunikacji, muzyki, która uspokaja i pobudza wyobraźnię. Inspiracji do działań muzycznych poszukamy wśród obrazów. Dowiemy się, co na zajęciach muzycznych robią  kuropatwy.

 

22 luty

Cicho-Ciszej, Głośno-Głośniej i Egipski Kot

Czy tata może zagrać tak CICHO na bębenku, aby cała rodzina go usłyszała? W jakim rytmie skrada się Egipski Kot? Czy mocne dźwięki mogą poprawić nam humor?

 

29 marca

Jeśli chcesz, opowiem Ci bajkę o sowie...

Średniowieczna Sowa potrafi wyśpiewać przepiękne melodie. Melodie do snu, melodie na dobry apetyt, melodie na plac zabaw… Czy dzieci lubią ładne melodie?

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji