Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

DZIEŃ DZIECKA Z BASIĄ W MNW

21 -26 maja

 

 

Tej bohaterki nie trzeba przedstawiać żadnemu dziecku. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się, jakie obrazy zobaczyła Basia w Muzeum, jakie nakrycie głowy nosili średniowieczni rycerze oraz czy księżniczki miały do czynienia z niedźwiedziami, koniecznie wybierzcie się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Z okazji dnia dziecka, we współpracy z Młodymi Horyzontami, przygotowaliśmy dla naszej najmłodszej publiczności moc wrażeń w postaci pokazów filmowych, warsztatów i animacji.

 


21-24 maja /10.15 i 11.30 / Pokazy filmów z serii o Basi


Zapraszamy klasy ze szkół podstawowych, przedszkoli i indywidualnych zwiedzających do Kina Muz na specjalne pokazy znanych i lubianych filmów z serii o Basi.


Termin: 21-24 maja, godz. 10.15, 11.30
Miejsce zbiórki: Kino Muz
Dla kogo: szkoły i przedszkola, dzieci z opiekunami (od 4 roku życia)
Zasady udziału: bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie i on-line od 14 maja
Opisy filmów: na podstawie tekstów od dystrybutora


21-24 maja / godz. 10.15 / Basia

reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego)
Polska 2017 / 50’
dubbing


Basia to rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Pierwsza seria składająca się z czterech odcinków („Basia i biwak”, „Basia i Anielka”, „Basia i Dziadkowie”, „Basia i upał w zoo”, „Basia i nowy braciszek”) zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.


Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie i on-line od 14 maja. Jedna osoba może pobrać do 30 wejściówek.

 


21-24 maja / godz. 11.30 / Basia 2
reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego)
Polska 2019 / 45’
dubbing


Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Basia ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! Druga seria składa się z czterech odcinków: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.


Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie i on-line od 14 maja. Jedna osoba może pobrać do 30 wejściówek.

 

26 maja / godz. 14.00 / Basia. Jestem w sam raz


Termin: niedziela 26 maja, godz. 14.00
Miejsce zbiórki: Gmach Główny, Kino Muz
Dla kogo: dzieci z opiekunami (od 4 roku życia)

Zasady udziału: bilety 15 zł/os w kasie MNW i online od 21 maja


reż. Marcin Wasilewski
Polska 2024 / 45’
dubbing


Zapraszamy na specjalny pokaz najnowszego filmu o Basi. Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz. Odcinki, które zobaczymy w  nowej serii: „Basia i plac zabaw”, „Basia i urodziny w muzeum”, „Basia i alergia”, „Basia i moda”.


Bilety do kupienia w kasie i on-line od 21 maja.

 

26 maja / godz. 10.00-18.00 / Animacje w holu głównym


Termin: niedziela 26 maja godz. 10.00–18.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji
Miejsce zbiórki: Gmach Główny, Hol Główny
Dla kogo: dzieci z opiekunami (sugerowany wiek 4–12 lat) ¬
Zasady udziału: wstęp wolny

 

Każdy zasługuje na koronę!
Naszą najmłodszą publiczność serdecznie zapraszamy na animacje w holu głównym, czyli otwarte zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane przygodami Basi w Muzeum Narodowym. To doskonała okazja do zaprojektowania i stworzenia korony zgodnie z Waszym pomysłem. Animacje trwają w godzinach 10.00–18.00 i można dołączyć do nich w dowolnym momencie. Towarzyszy im atmosfera swobody i kreatywności.


Wstęp w ramach biletu wstępu do MNW.

 

26 maja / Rodzinne niedziele/ I grupa: 10.15; II grupa: 12.15


Termin: niedziela, 26 maja, godz. 10.15 i 12.15
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny, Hol Główny
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów

Zasady udziału: udział w wydarzeniu jest bezpłatny; bezpłatne wejściówki dostępne w kasie i on-line od wtorku 21 maja.

 

Na dworze króla i królowej / Karolina Kierzkowska
Kto nie chciałby choćby przez chwilę zamieszkać na dworze królewskim albo tańczyć do białego rana na królewskim balu? Uczestnicy zajęć przeniosą się do dawnych pałaców, dowiedzą się, jaka moda panowała na dworze, jakich manier należało przestrzegać i jakie klejnoty można było znaleźć w królewskiej koronie. Ta wiedza pomoże im w zaprojektowaniu i wykonaniu własnych koron na zakończenie zajęć.