WYKŁAD. CZAS NA SZTUKĘ! / Jacek Malczewski i Karol Lanckoroński – historia wyjątkowej przyjaźni
	godz. 13.00
	wykład z cyklu Czas na sztukę!
	
	Karol Lanckoroński (1848–1933), mecenas i kolekcjoner sztuki, dziedziczny członek Izby Panów w austriackiej Radzie Państwa i Jacek Malczewski, rysownik, malarz okresu Młodej Polski. Poznajmy dzieje niezwykłej przyjaźni, którą dokumentuje 229 rysunków i akwarel – dar Karoliny Lanckorońskiej dla Zamku Królewskiego na Wawelu.
Prowadząca: Magdalena Kucza-Kuczyńska
	wstęp bezpłatny / wejściówki dostępne on-line oraz w kasie w dniu wykładu
	
	Termin: wtorek, 8 października 2024, wykład godz. 13.00, karta pracy dostępna w punkcie informacji od godz. 12.00 / Sprawdź terminy kolejnych zajęć
	Czas trwania: ok. 60 minut
	Miejsce: Gmach Główny MNW – Kino MUZ
	Dla kogo: seniorzy, dorośli, młodzież
	Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne w dniu wykładu od godziny 10.00 on-line i w kasie MNW / ilość miejsc ograniczona
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
	Szczegółowe informacje o dostępności Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się w zakładce Muzeum dostępne.
	
	
	
	
	WYKŁADY / CZAS NA SZTUKĘ!
	Masz wolny wtorek i ochotę na solidną dawkę wiedzy? Cykl popularyzatorskich wykładów powstał z myślą o seniorach oraz wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. Podczas spotkań przyglądamy się bogatej kolekcji MNW z różnych, często zaskakujących perspektyw. Przy wykładem zachęcamy do skorzystania z kart pracy, będących zaproszeniem do samodzielnej interpretacji dzieł sztuki. Sprawdź pełen program cyklu wykładów CZAS NA SZTUKĘ.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi propozycjami MNW dedykowanymi seniorom.
___
Fotografia: Edward Trzemeski, Jacek Malczewski przy sztaludze przed swoją pracownią w majątku Karola Lanckorońskiego w Rozdole, ok 1888. Zobacz obraz w Cyfrowym MNW.