Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Muzeum pod lupą

czyli wakacyjni odkrywcy sztuki i przyrody

 

Zapraszamy najmłodsze dzieci w wieku od 1 do 4 lat wraz z opiekunami na zajęcia przyrodniczo-artystyczne. Cykl jest wakacyjną odsłoną programu „Pierwsze kroki w Muzeum”. Motywem przewodnim zajęć będzie natura i zjawiska przyrodnicze. Podczas pięciu spotkań zobaczymy, w jaki artyści przedstawiają wiatr, chmury, słońce, wodę i ziemię. Nie zabraknie ćwiczeń sensoryczno-ruchowych, a także aktywności plastycznych i eksperymentów fizycznych.

 

Termin: 12 lipca, 2,9,23 i 30 sierpnia / wtorek/ 10.30

Czas trwania: ok. 75 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 1–4  lata wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

Dodatkowe informacje:

  • przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem i zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej, w związku z pandemią, zajęcia mogą zostać odwołane;
  • bilety dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego wydarzenie;
  • warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej;
  • obecność opiekuna obowiązkowa;
  • liczba miejsc ograniczona.

 

Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminuUdział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.

 

 

 

Harmonogram:

 

12 lipca

Powietrze / Karolina Goska

Wieje, cichnie, znów się zrywa… Bohaterem spotkania będzie wiatr. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy rzeźbę Sławomira Celińskiego Świst i poświst, która stanie się inspiracją do zabaw ruchowych, oddechowych i słuchowych. Zastanowimy się też, skąd bierze się wiatr, czemu tak szumi i czy jest pożyteczny. W drugiej części zajęć wykonany zabawkę, którą będzie można pobawić się z wiatrem...

bilety w sprzedaży od 5 lipca

 

2 sierpnia

Chmury / Karolina Goska

Płyną po niebie małe i duże.... Bohaterem spotkania będą chmury. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz Ferdynanda Ruszczyca Ziemia, który stanie się inspiracją do zabaw relaksacyjnych, muzyczno-ruchowych i zręcznościowych, ćwiczących małą motorykę. Zastanowimy się też, czy łatwo namalować chmury? I czy z każdej chmury pada deszcz? W drugiej części zajęć wykonamy eksperyment i dowiemy się, czy deszcz pada w słoiku.

bilety w sprzedaży od 26 lipca

 

9 sierpnia

Słońce / Karolina Goska

O zachodzie chowa się za horyzontem, by wstać się o świcie... Bohaterem spotkania będzie słońce. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz Józefa Mehoffera Słońce majowe, który stanie się inspiracją do zabaw ćwiczących małą motorykę. Zastanowimy się, czy malarze lubili słoneczne dni, jakie kolory kojarzą się ze słońcem i upałem. W drugiej części zajęć zajmiemy się kolorem żółtym i wykorzystamy jego niezwykłe moce.

bilety w sprzedaży od 2 sierpnia

 

23 sierpnia

Woda / Karolina Goska

Jest niezbędna do życia nam wszystkim… Bohaterem spotkania będzie woda. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz J. C. Verneta Widok portu o rannym brzasku, który stanie się inspiracją do zabaw słuchowych, dotykowych i oddechowych. Przyjrzymy się obrazowi i zobaczymy, co dzieje się na wodzie. W drugiej części zbudujemy żaglówki, wypłyniemy na szerokie wody, a także namalujemy „morskie obrazki”.

bilety w sprzedaży od 16 sierpnia

 

30 sierpnia

Ziemia / Karolina Goska

Tematem ostatniego wakacyjnego spotkania będzie ziemia. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz Alberta Edelfelta Dzieci w lesie brzozowym nad fiordem Haiko, który stanie się inspiracją do  rozmowy i zabawy w odkrywców – zastanowimy się, co może kryć się pod ziemią, a co żyje na ziemi. W drugiej części zajęć stworzymy wyjątkowy las w słoiku, który podczas jesiennych i zimowych miesięcy będzie nam przypominał o lecie i wakacjach.

bilety w sprzedaży od 23 sierpnia

 

 

Koordynacja: Basia Kaliciuk / Dział Edukacji