Spotkania dla opiekunów

Oko w oko ze sztuką. Jak pokazać muzeum dziecku? Poradnik dla dorosłych

Wizyta w muzeum to wspaniały sposób na urozmaicenie wakacji. Jeśli chcielibyście, aby była to ciekawa i inspirująca przygoda, zapraszamy na nasze warsztaty, podczas których powiemy, na co zwracać uwagę, gdy staniemy z dzieckiem przed obrazem, rzeźbą, grafiką i plakatem. Podpowiemy, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o sztuce, jakie dzieła wybierać dla tych rozmów i jakie zadawać dzieciom pytania, aby zachęcić je do aktywnego odbioru sztuki. W każdy poniedziałek lipca i sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy na warsztaty on-line.

 

Ważne informacje:

· warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy zoom.us

· link otrzymają Państwo dzień przed zajęciami

· w warsztatach można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, tj. komputera, tabletu lub telefonu

· zajęcia trwają ok. 60 minut · bilety w cenie 10 zł dostępne na naszej stronie internetowej

· na każdych zajęcia obecny może być tłumacz Polskiego Języka Migowego, taką potrzebę prosimy zgłaszać najpóźniej trzy dni przed terminem zajęć mailowo Marcie Kochlewskiej ()

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

 

13 lipca

Skocz pod Grunwald

Walczący rycerze, pędzące rumaki, błyszczące zbroje, a do tego lekcja historii i to nie tylko o słynnej bitwie z 1410 roku. Obraz Jana Matejki to prawdziwa skarbnica fascynujących opowieści. Opowiedz je dzieciom!

bilety w sprzedaży od 7 do 10 lipca

 

20 lipca

Odkop Faras

To właściwie kontynuacja przygód słynnego Indiany Jonesa, ale w realnym świecie. Zabierz dziecko na wykopaliska Polskiej Misji Archeologicznej. Odkryjcie razem skarby niezwykłej, bo zatopionej pustyni.

bilety w sprzedaży od 7 do 17 lipca

 

27 lipca

Opowiedz mi o rzeźbie

Podczas tych zajęć opowiemy Państwu, jak w świadomy sposób odbierać dzieła rzeźbiarskie. Podpowiemy, na co zwracać uwagę, jak opisywać rzeźby i jak rozmawiać o nich z dziećmi. Zajęcia będą prowadzone w oparciu o obiekty z Parku Rzeźby w Królikarni.

bilety w sprzedaży od 14 do 24 lipca

 

3 sierpnia

A co to jest design?

Kto projektuje zabawki? Dlaczego dzbanek ma właśnie taki, a nie inny kształt? Czy krzesło może być ładne i wygodne jednocześnie? Świat wzornictwa jest naprawdę fascynujący. Również dla dzieci!

bilety w sprzedaży od 21 do 31 lipca

 

10 sierpnia

Odkryjmy średniowiecze

W Galerii Sztuki Średniowiecznej MNW można podziwiać sceny biblijne i figury świętych, ale nie tylko to! Można też obejrzeć warowne zamki, zobaczyć jak ubierały się średniowieczne damy, mieszczanie i rycerze. Można również wytropić zwierzęta, które mają ukryte znaczenia.

bilety w sprzedaży od 28 lipca do 7 sierpnia

 

17 sierpnia

Do czego to służy?

Puchar z muszli głowonoga, konew cechu rzemieślników, zając ze szkła. Wiele dawnych przedmiotów wyróżnia się fantazyjnym kształtem i cennym materiałem, z którego zostały wykonane. Dziś czasem nawet trudno domyślić się, do czego one służyły. Potraktujmy to jak zagadkę i poszukajmy jej rozwiązania.

bilety w sprzedaży od 4 do 14 sierpnia

 

24 sierpnia

Pokaż mi wielkich malarzy

Boznańska, Malczewski, Wyspiański, bracia Gierymscy – w jaki sposób pokazać dzieciom tych wielkich malarzy? Mamy na to wiele sposobów, a kilka z nich zdradzimy podczas zajęć.

bilety w sprzedaży od 11 do 21 sierpnia

 

31 sierpnia

W poszukiwaniu arcydzieła

W Galerii Sztuki Dawnej można oglądać prace artystów m.in. włoskich, niemieckich, flamandzkich i niderlandzkich. Są wśród nich znani mistrzowie i ich uczniowie. Czy potrafimy sprawić, aby dzieci doceniły kunszt ich pracy? Czy w dziełach dawnych malarzy znajdziemy coś ciekawego dla najmłodszych? Oczywiście, że tak!

bilety w sprzedaży od 18 do 28 sierpnia

 

 

Koordynacja: , , , / Dział Edukacji