Warszawski Festiwal Kultury bez barier / 12 i 15 października

12 października / 17.00 / warsztaty dla osób niewidomych

O życiu salonowym: muzyce, lekturze i innych przyjemnościach domowego życia

Zajrzymy do XIX-wiecznego mieszczańskiego salonu: pełnego pięknych wygodnych mebli, delikatnych bibelotów i rycin. Odkryjemy uroki domowego zacisza i sposoby spędzania wolnego czasu przy wspólnej lekturze, muzykowaniu, pisaniu listów oraz na dyskusjach o sztuce.
Osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do Muzeum prosimy o kontakt z Działem Edukacji tel. 22 621 10 31 wew. 227
zbiórka w Holu Głównym / wstęp bezpłatny w ramach Tygodnia Kultury bez Barier / ok. 60 min
 
 
 
 
 
15 października / 18.15 / spotkanie tłumaczone na PJM
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Biedermeier”
Na pierwszej w Polsce – tak wszechstronnej – wystawie mieszczańskiej kultury i sztuki prezentowanych jest ponad czterysta pięknych przedmiotów – obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, które towarzyszyły w codziennym życiu ludziom pierwszej połowy XIX wieku od Wiednia po Wilno. Biedermeier nazwany przez nas „udomowionym romantyzmem” jako sztuka zamożnego mieszczaństwa zaspokajał potrzebę komfortu, co znalazło wyraz w funkcjonalnych i szlachetnych w swojej prostocie meblach oraz wystroju wnętrz. Na wystawie poznamy stateczne życie mieszczan w ich przytulnych domach w rodzinnej atmosferze oddających się lekturze, muzykowania i gromadzeniu pamiątek.
zbiórka w Holu Głównym / wydarzenie towarzyszące wystawie „Biedermeier” / wstęp bezpłatny w ramach Tygodnia Kultury bez Barier /  / ok. 60 min
 
 
 
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier.