Dzień Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów / 1 grudnia 2017

PROGRAM ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH OPIEKUNÓW

9.30
Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli MNW oraz zaproszonych gości.

10:00–15.00
Zapraszamy zorganizowane grupy na bezpłatne zajęcia w  Muzeum Narodowym w Warszawie. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie pod nr telefonu  22 621 10 31 wew. 246 lub 22 629 50 60 (pon–pt 8.30–15.00) . Podczas dokonywania rezerwacji prosimy o podanie jak najpełniejszej informacji o grupie (liczebność, rodzaj niepełnosprawności, szczególne potrzeby).
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Anią Knapek ().

 

WARSZTATY / ok. 50 minut
Warsztaty będą składały się z dwóch części. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w temat spotkania przy oryginalnych dziełach sztuki eksponowanych w galeriach stałych Muzeum Narodowego w Warszawie. Następnie w części warsztatowej spotkania wykonają własne prace inspirowane omawianym tematem.

Archeologiczna przygoda w Faras
Dzięki sile naszej wyobraźni obrazy w galeriach ożyją, a my przeżyjemy wspaniałą przygodę – wypłyniemy na morze, wybierzemy się do teatru, a nawet usłyszymy burzę.
ZAJĘCIA POLECANE OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ, INTELEKTUALNĄ, Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

 

Jan Matejko i jego Bitwa
Bitwa pod Grunwaldem to jedno z najsłynniejszych polskich dzieł sztuki. Ukończony przez Jana Matejkę w 1878 roku obraz pokazywany był w wielu miastach europejskich. Budził zarówno zachwyt, jak i kontrowersje. Sam autor przyznał, że obraz jest ze wścieklizną malowany. Przygotowane ćwiczenia i materiały pozwolą poznać nie tylko ciekawe dzieje Bitwy lecz także jej autora – Jana Matejkę.
ZAJĘCIA POLECANE OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ, INTELEKTUALNĄ, Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

 

W malarskiej pracowni
Co jest potrzebne malarzowi do pracy? Czym jest talent? Gdzie pracuje artysta? Podczas spotkania opowiemy, co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania, jak wygląda pracownia malarska oraz jakich narzędzi używa artysta do tworzenia swoich prac.

 

LEKCJE MUZEALNE / ok. 60 minut
Grupy planujące wizytę w Muzeum w czasie „Światowego dnia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów” mogą skorzystać z wybranej lekcji muzealnej znajdującej się w stałej ofercie edukacyjnej MNW. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Muzeum mnw.art.pl/edukacja/lekcje muzealne

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji