Ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie 12 - 22 lutego 2008

A MOŻE DO MUZEUM...? 

 

W czasie ferii, od 12 do 22 lutego 2008 roku, w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach. Serdecznie zapraszamy wszystkie zorganizowane grupy.

 

Przygotowaliśmy specjalny program dostosowany do wieku uczestników. Zajęcia odbywać się będą o godzinach 10.15 i 11.30. 
Wstęp bezpłatny! Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu 621 10 31 w 246

TEMATY ZAJĘĆ
 

Tajemnice mumii
Dlaczego starożytni Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Kim był Ozyrys? Jaką rolę pełnił skarabeusz? Starożytne sarkofagi, grobowce i mumie pozwolą nam poznać wierzenia w życie pozagrobowe.

O dawnej kuchni, modzie i urodzie
Uczniowie dowiedzą się jak wyglądało życie szlachty w XVII i XVIII wieku , jak się ubierano, co jedzono i pito na ucztach. Punktem wyjścia do tych rozmów będą przedmioty codziennego użytku, które uczestnicy zobaczą nie tylko w gablotach za szkłem ale też będą mogli ich dotknąć.

Historia w obrazach Jana Matejki
Obrazy Matejki posłużą nam do opowieści o barwnej historii Polski, królach, rycerzach i bitwach. Poznamy Jana Matejkę nie tylko jako malarza historycznego, ale również męża i ojca.

Na tropach nowoczesności
Głównym zagadnieniem zajęć będzie próba odpowiedzi na pytania: Co to jest nowoczesność? Kogo uważamy dziś za człowieka nowoczesnego? Czy ludzi żyjących osiemdziesiąt lat temu też tak nazwiemy? Obrazy, rzeźby, plakaty i meble z dwudziestolecia międzywojennego stanowić będą punkt wyjścia do rozważań na temat sztuki nowoczesnej.

W malarskiej kuchni
Na zajęciach poznamy różne techniki malarskie oraz przybory służące do wykonywania dzieł sztuki. Opowiemy o artyście, jego pracowni i o tym co robi aby uzyskać odpowiedni kolor, fakturę i perspektywę.

Z archeologią za pan brat
Kim jest archeolog? Czym się zajmuje? Co to są wykopaliska? W czasie lekcji uczniowie dowiadują się, jak wydobyte z ziemi zabytki odkrywają przed badaczami tajemnice przeszłości.