Dzień dziecka w MNW

Świętując Dzień Dziecka, wspominamy wielkiego twórcę, Leonarda da Vinci. Zmarły pięćset lat temu jeden z najciekawszych wynalazców w historii, wszechstronny i genialny artysta, malarz, rzeźbiarz, architekt i uczony żywo interesował się matematyką. Nawiązaniem do tej dziedziny nauki jest niewątpliwie prezentowany na Dziedzińcu Głównym MNW K-dron – niezwykła bryła, która z pewnością zainspirowałaby ciekawego świata Leonarda.

 

 

 

12.00

warsztaty dla dzieci 5–12 lat i ich opiekunów
Kółko i kwadrat

Przekonamy się, jak ważna dla dawnych twórców była geometria. W czasie wyprawy do muzealnych galerii poszukamy kół i kwadratów, wybierzemy się także na Dziedziniec Główny, gdzie będziemy mogli podziwiać zagadkowy obiekt – K-dron.

zbiórka w Holu Głównym / bezpłatne wejściówki online i w kasie od 28 maja / obecność opiekuna obowiązkowa / ok. 75 min / liczba miejsc ograniczona

 

11.00-15.00
otwarte animacje na Dziedzińcu Głównym

K-dron

Prezentowany na Dziedzińcu Głównym K-dron to zaskakująca i bardzo interesująca bryła. Wymyślona przez Janusza Kapustę w 1985 roku od lat fascynuje wielu artystów. Animacje w MNW to wspaniała okazja, by zaprzyjaźnić się z K-dronem i przekonać się, jak wiele ma zastosowań.

Dziedziniec Główny / udział w animacjach jest bezpłatny

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z programem Rodzinnych niedziel w MNW

 

2 czerwca / niedziela / 12.00
Jak wyrzeźbić krokodyla z kamienia?
Podczas warsztatów obejrzymy rzeźby Augusta Zamoyskiego, a następnie uruchomimy wyobraźnię i podwiniemy rękawy – wydobędziemy z brył kształty, które podpowiada nam wyobraźnia.
bilety do nabycia online i w kasie od 28 maja