Sobota z „Basią” / 5 kwietnia 2014

5 kwietnia / sobota / 11.00–15.00

W godzinach 11.00–15.00 w gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3 odbędzie się „Sobota z «Basią»” – blok familijnych wydarzeń organizowanych z okazji premiery książki Basia i urodziny w muzeum wydanej przez wydawnictwo Egmont we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w spotkaniu z autorkami książki, warsztatach „Basia i jej przepis na urodziny” oraz animacjach plastycznych w Holu Głównym.

Dzieci w średniowiecznych nakryciach głowy podczas urodzinowych warsztatów twórczych 11.00 oraz 14.00
„Basi przepis na urodziny” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 3–7 lat prowadzone przez Paulinę Barysz

„Anielka zaprosiła Basię i Janka na urodziny. I to nie byle gdzie! Do muzeum (…)” – tak rozpoczyna się historia wizyty Basi w Muzeum Narodowym. Czy wiecie, co wydarzyło się dalej? Czy przyjaciele spotkali dzielnych rycerzy i piękne księżniczki? A może sami się nimi stali? Załóżcie na głowę henniny, zróbcie własne chaperony i przenieście się razem z Basią do urodzinowej krainy pełnej przygód i zagadek!
zbiórka w Holu Głównym / obowiązują zapisy* / obowiązuje bilet wstępu do Muzeum, dla dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
* Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00 pod numerem telefonu + 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo:Okładka książeczki "Basia i urodziny w muzeum"12.00–13.00
Spotkanie z autorkami książki Basia i urodziny w muzeum – Marianną Oklejak i Zofią Stanecką

Zapraszamy dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami na spotkanie z Marianną Oklejak i Zofią Stanecką. Autorki przeczytają fragmenty swojej najnowszej książki  Basia i urodziny w muzeum i porozmawiają z najmłodszymi o przygodach bohaterki. W programie również specjalny występ-niespodzianka.
Zofia Stanecka
Pisze książki wydawane w seriach „Basia” i „Czytam sobie”, opowiadania, baśnie i powieści  (Tajemnica Namokniętej Gąbki, Księga Ludensona). Jej Świat według dziadka był nominowany do nagrody Książka Roku polskiej sekcji IBBY.
Marianna Oklejak
Ilustruje książki, projektuje plakaty, szyje lalki. Książka obrazkowa Jestem miasto. Warszawa z jej ilustracjami otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej sekcji IBBY.
Hol Główny / wstęp wolny

 

 


Dzieci podczas urodzinowych warsztatów twórczych w Muzeum11.00–12.00 oraz 13.00–14.00
Animacje plastyczne inspirowane książką Basia i urodziny w muzeum

Zapraszamy wszystkie dzieci do Holu Głównego, gdzie pod okiem muzealnych edukatorów będzie można wykonać uroczyste nakrycie głowy i zmienić się w rycerza albo księżniczkę.
Hol Główny / wstęp wolny