Aktualności

Sztuka koi tęsknoty / Muzeum Narodowe w Warszawie otwarte ponownie dla publiczności od 4 maja!

28-04-2021
Z przyjemnością informujemy, że już we wtorek 4 maja br. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Warszawie znów zostanie otwarty dla zwiedzających. Udostępnione na nowo zostaną wszystkie ekspozycje stałe. Można będzie je zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00, a w piątki w godz. 10.00–20.00.
 
Od piątku 7 maja br. zapraszamy także na nową wystawę czasowąRóżne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii. To opowieść o narodzinach i rozwoju sztuki holenderskiej XVII wieku, w kontekście rozwijającej się równolegle sztuki flamandzkiej. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy XVII-wiecznych mistrzów holenderskich i flamandzkich, pochodzące z kolekcji Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia.
 
W Muzeum obowiązują obostrzenia sanitarne i limity zwiedzania wynikające z przepisów prawa. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem zwiedzania.
Zajęcia edukacyjne i wydarzenia kulturalne do odwołania odbywają się w formie zdalnej.
Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych – będziemy tam na bieżąco informować o nowych wirtualnych aktywnościach, które przygotowaliśmy dla naszych widzów, teraz także na nowoutworzonym kanale MNW na TikToku.
 
Muzeum świętuje swoje otwarcie nową kampanią promocyjną – prezentujemy wybrane obrazy z kolekcji MNW opatrzone komentarzami zwiedzających o kojącej mocy sztuki w trudnych czasach pandemii. Gdy muzea pozostawały zamknięte, nawet zdalny kontakt ze sztuką był dla wielu osób formą wytchnienia. W tym pełnym wyzwań czasie zapytaliśmy naszych widzów, za którymi dziełami z muzealnej kolekcji najbardziej się stęsknili i dlaczego. W nadesłanych komentarzach internauci wyrażali tęsknotę za dawnym, normalnym życiem oraz obawy spowodowane pandemią. Te krótkie teksty pokazują, jak niezastąpionym i skutecznym narzędziem do opisywania i przeżywania rzeczywistości jest sztuka, która nie tylko cieszy zmysły i karmi duszę, ale także koi tęsknoty. Wybrane komentarze prezentujemy w przestrzeni miejskiej i wirtualnej z jednoczesnym zaproszeniem do stacjonarnych odwiedzin w Muzeum.
 

Wystawa czasowa otwarta dla zwiedzających od piątku 7 maja: