Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Akademia Polskiego Filmu w Kinie MUZ

09-01-2015

13 stycznia rusza sprzedaż karnetów dla wolnych słuchaczy na zajęcia „Akademia Polskiego Filmu KINO MUZ „Malarstwo w filmach Andrzeja Wajdy”, które będą odbywać się w Muzeum Narodowym w Warszawie w drugim semestrze roku akademickiego 2014/2015. Studenci obejrzą 12 filmów Andrzeja Wajdy i wysłuchają wykładów o twórczości reżysera, o kinie polskim i o historii malarstwa. Karnet na zajęcia uprawnia do bezpłatnego wstępu na ekspozycje stałe i czasowe w MNW (podczas trwania cyklu) oraz do udziału w dwóch oprowadzaniach – po Galerii Sztuki XIX Wieku i po Galerii Sztuki XX i XXI Wieku.

 

Wykłady dotyczyć będą czasów w jakich filmy powstawały, nurtów w jakie się wpisują; przede wszystkim jednak składać się będą z analizy filmów pod kątem inspiracji malarskich. Wykładowcy zestawiać będą kadry z obrazami takich malarzy jak: Andrzej Wróblewski, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski i zastanawiać się jak te cytaty malarskie wpływają na interpretację filmów. Studenci, podczas dodatkowych wykładów poświęconych historii malarstwa połączonych z oprowadzaniem po galeriach stałych Muzeum Narodowego w Warszawie, będą oglądać obrazy ważnych dla Andrzeja Wajdy malarzy.

 

Cykl zajęć APF Kino MUZ „Malarstwo w filmach Andrzeja Wajdy” jest częścią projektu Akademia Polskiego Filmu, który powstał z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – głównego organizatora.

 

Studenci mogą zapisać się na zajęcia przez system USOS UW.

Zapraszamy!