Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

ZWIEDZAJ Z DZIECKIEM / Nowa przestrzeń edukacyjna w Muzeum

03-01-2022

Muzeum konsekwentnie dokłada starań by wychodzić naprzeciw potrzebom rodziców odwiedzających nas z dziećmi.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych rodzinnym zwiedzaniem!

Od Nowego Roku na terenie Muzeum znajdują się dwie sale edukacyjne. Sala na poziomie -1, z której korzystają nasi edukatorzy w czasie zajęć dla rodziców z małymi dziećmi, jest wyposażona we wszystkie sprzęty niezbędne do pielęgnacji i stymulacji rozwoju maluchów. Od 3 stycznia dostępna jest także nowa przestrzeń edukacyjna na parterze, obok Galerii Sztuki Średniowiecznej. Podczas wizyty w Muzeum z dzieckiem można tu znaleźć chwilę wytchnienia, porysować, pobawić się. Sala składa się z dwóch części. W małej szatni można zostawić okrycia wierzchnie oraz wózki. W drugiej części znajdują się zabawki i przybory do rysowania. Nowa przestrzeń edukacyjna dostępna będzie dla wszystkich chętnych gości w godzinach otwarcia MNW do połowy marca 2022.


Oprócz przewijaków w toaletach na poziomie 2 i -1, do dyspozycji zwiedzających w Galerii Sztuki XIX Wieku jest pokój, w którym można w spokoju przebrać i nakarmić dziecko. Ta dostępna w ramach ekspozycji „przestrzeń wyciszenia” została przygotowana także z myślą o osobach w spektrum autyzmu. Na miejscu można skorzystać nie tylko z przewijaka czy podgrzewacza do butelek, lecz także ze słuchawek wygłuszających i zabawek sensorycznych.

Mamy nadzieję, że dzięki tym udogodnieniom wizyta w Muzeum będzie jeszcze przyjemniejsza. Aby optymalnie ją zaplanować, zapraszamy do zapoznania się z informacjami praktycznymi dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Wszystkim, którzy wybierają się do Muzeum z dziećmi, przypominamy o możliwości skorzystania z materiałów przygotowanych przez Dziecięcą Radę Muzealną, specjalne gremium współpracowników MNW w wieku 10–14 lat. Członkowie Rady wybrali najbardziej interesujące ich dzieła sztuki prezentowane w galeriach stałych Muzeum, w sumie ponad 50 obiektów. Opowiedzieli o nich własnymi słowami. W każdej galerii obiekty dobrane zostały według innego klucza. Tak powstały audioprzewodniki od dzieci dla dzieci.
Z myślą o najmłodszej publiczności przygotowaliśmy także ścieżki zwiedzania, które rekomendujemy dla dzieci w wieki 5-10 lat i ich opiekunów. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w rodzinnym odkrywaniu sztuki.

 

-----

 

Fot. Bartosz Bajerski / Muzeum Narodowe w Warszawie