Aktualności

MUZEObranie / Jesienny wysyp wydarzeń edukacyjnych w Muzeum Narodowym w Warszawie

07-09-2021

Więcej, częściej i dla wszystkich! Muzeum Narodowe w Warszawie startuje z nowym programem edukacyjnym na rok szkolny 2021/2022. Powracają najbardziej popularne i lubiane muzealne cykle, MNW przygotowało także wiele nowości.

 

Warsztaty dla najmłodszych, zajęcia dla młodzieży i dorosłych, Muzeum III Wieku –  to tylko niektóre spośród licznych propozycji, które przygotowaliśmy dla Was tej jesieni!


Poszczególne cykle wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznego programu edukacyjnego kierowane są do różnych grup odbiorców – od dwulatków, przez rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich, rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, po seniorów i nauczycieli. W lekcjach muzealnych biorą udział zarówno przedszkolaki, jak i maturzyści. Dział Edukacji MNW odpowiada również za liczne przedsięwzięcia przygotowywane z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

 

W tym sezonie przygotowaliśmy zupełnie nowe propozycje, jak zajęcia o starożytności dla młodzieży czy warsztaty z mindfulness, które za pomocą sztuki pomogą w zrozumieniu i zarządzaniu emocjami.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego do naszego programu powracają kompleksowe kursy historii sztuki, zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Przygotujcie się też na nowe cykle wykładów przybliżających historię wzornictwa i epokę starożytną.

Nasza oferta dla rodzin jest bogatsza niż kiedykolwiek. Zapraszamy do Muzeum dzieci w KAŻDYM wieku. Mamy też niespodziankę dla opiekunów. W ramach godziny dla rodzica będzie można pozostawić latorośle pod opieką naszych edukatorów.
 

Zapraszamy szczególnie gorąco na wydarzenia dedykowane rodzinom z dziećmi, seniorom oraz młodzieży i dorosłym, stacjonarnie i on-line!

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w zakładce EDUKACJA. MuzeoBRANIE / Jesienny wysyp wydarzeń edukacyjnych w MNW.