Aktualności

DZIEŃ DZIECKA Z MNW / Tydzień pełen niespodzianek

22-05-2021

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci na tydzień pełen niespodzianek. Bohaterką i przewodniczką tego tygodnia będzie malutka sympatyczna kuropatwa – bohaterka obrazu Józefa Chełmońskiego Kuropatwy. Dzięki Natalii Luniak, autorce zabawek z Kalimby, kuropatwa wyszła z obrazu i trafi prosto w Wasze ręce.

W sobotę 29 maja Monika Bryzek pokaże Wam, jak uszyć kuropatwę na podstawie pięknej kolorowej instrukcji, która jest dostępna do pobrania z naszej strony.. Ogłosimy też konkurs – do wygrania będą przytulanki kuropatwy uszyte dla Was specjalnie z okazji Dnia Dziecka w limitowanej serii przez Kalimbę!
W słuchowisku Gdzie się podziała mała uciekinierka? Śledztwo w szczekającej sprawie autorstwa Rity Twardziak poznacie historię, w której zwierzęta przemówią ludzkim głosem, ale wcale nie w wigilijny wieczór, tylko w pewien czerwcowy poranek. Jak to się stało? W Muzeum Narodowym w Dzień Dziecka zapanował niezły bałagan, bo zwierzęta uciekają z obrazów. Ksawery ze swoim kolegą Stasiem próbują je odszukać. Gdzie ukryły się mniejsze i większe stworzenia? I czy chłopcom uda się odnaleźć pupilka pewnej damy z Galerii Sztuki Dawnej? Przekonajcie się już wkrótce!
Materiały zostaną opublikowane na facebooku i naszej stronie internetowej.
Również w sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na bezpłatne warsztaty on-line Kot, pies, czapla, kuropatwa, czyli o zwierzętach w sztuce, w ramach których wspólnie zastanowimy się, jak namalować portret psa czy kota, jak często artyści przedstawiali zwierzęta.

W niedzielę razem z naszą najmłodszą publicznością porozmawiamy o sztuce. Zadaliśmy dzieciom trudne pytanie: czym jest dla nich sztuka? Przekonacie się, co nam odpowiedziały, śledząc nasze media społecznościowe.
O godz. 11.00 zapraszamy na pokaz filmu Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów (2014), który będzie można obejrzeć w Kinie MUZ w ramach biletu do galerii stałych.
Kolejna kultowa animacja o przygodach sympatycznych Galów pozwoli nam odbyć emocjonującą podróż do starożytności. Kiedy Juliusz Cezar decyduje o budowie atrakcyjnych mieszkań dla Rzymian i nazywa swą inwestycję Osiedlem Bogów, do akcji wkraczają tytułowi Asteriks i Obeliks.
O godz. 12.00 zachęcamy do udzialu w bezpłatnych warsztatach on-line Mumia – instrukcja obsługi, w czasie których dowiemy się Ile bandaży zużywano do zrobienia jednej mumii i jaką drogę musiało przejść ciało zmarłego, aby trafić do królestwa Ozyrysa.

29 maja – 6 czerwca
Z okazji Dnia Dziecka zaplanowaliśmy także oprowadzania rodzinne w promocyjnej cenie – 100 zł oraz bilety wstępu: dla dziecka 1 zł, dla osoby dorosłej na stałą wystawę 10 zł lub na wystawę czasową 15 zł. W programie m.in. Muzealne Archiwum X, Artystki w sztuce i spacer po Parku Rzeźby w Królikarni, ale nie zabraknie także tematów związanych ze starożytnością oraz malarstwem holenderskim. Od 29 maja do 6 będą obowiązywały specjalne ceny biletów dla rodzin – dla dziecka 1 zł i dla dwóch opiekunów na stałą wystawę 10 zł/os, na wystawę czasową 15 zł/os.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem atrakcji zaplanowanych z okazji DNIA DZIECKA W MNW

 

REGULAMIN KONKURSU PRZYGODY KUROPATWY