Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Konferencje naukowe

Konferencja naukowa Call for papers - 6th Experts’ meeting on Enamel on Metal

ENAMEL – ICOM-CC Glass and Ceramics and Metals WG Network i Muzeum Narodowe w Warszawie serdecznie zapraszają na 6th Experts’ meeting on Enamel on Metal (6. spotkanie specjalistów dotyczące emalii na metalu), które odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie w dn. 19–20 maja 2016 r.

Tematyka konferencji obejmuje wszystkie zagadnienia dotyczące konserwacji, historii, technologii i badań analitycznych emalii na metalu.

Obecnie przyjmujemy zgłoszenia referatów i plakatów (posterów).

Konferencja odbędzie się w języku angielskim.


Termin przesyłania streszczeń wystąpień to 2 listopada 2015 r. Szczegóły w załączniku.

 


Enamels on Metals Conservation Network powstała w 2006 r. łącząc członków dwóch grup roboczych ICOM-CC: Ceramics and Glass i Metals Working Groups. Pierwsze spotkanie Enamels on Metals Conservation Network odbyło się w 2006 roku w Château de Germolles koło Chalon-sur-Saône. Od tego czasu spotkania odbywają się co dwa lata. Głównym celem Enamels on Metals Conservation Network jest ułatwienie wymiany informacji pomiędzy specjalistami, którzy zajmują się obiektami z emalią na metalu – zabytkami starożytnymi, rzemiosłem artystycznym, jak i sztuką współczesną,  wzornictwem przemysłowym. Uczestnikami konferencji są zarówno konserwatorzy dzieł sztuki (szkła, metalu, emalii), jak i historycy sztuki, archeolodzy, artyści pracujący z emalią, chemicy i fizycy badający te materiały, technolodzy szkła, studenci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tą tematyką.

Więcej informacji o ENAMEL Group

 

Information in English