Archiwum

Specjalistka / Specjalista do spraw obsługi zbiorów (laborant)

25-09-2023

Muzeum Narodowe w Warszawie

Zaprasza do rekrutacji na stanowisko:

Miejsce pracy: Muzeum Narodowe w Warszawie (Zbiory Fotografii i Ikonografii)

Poszukujemy osoby na stanowisko laboranta (specjalisty do spraw obsługi zbiorów) w Zbiorach Fotografii i Ikonografii Muzeum Narodowego w Warszawie. W naszym dziale znajdują się zabytki polskie i obce związane z kulturą, nauką oraz historią XIX-XXI wieku. Są to w większości zabytki na podłożu papierowym: fotografie, rysunki, ryciny, druki, rękopisy, ale także prace na metalu (dagerotypy, ferrotypy), szkle (negatywy, autochromy), pergaminie (dokumenty), jedwabiu (okolicznościowe druki). Od 2022 roku dział jest opiekunem i twórcą Gabinetu Fotografii w Galerii Sztuki XIX Wieku, gdzie cztery razy w roku na tematycznych wystawach prezentujemy muzealną kolekcję fotografii, jedną z najcenniejszych w Polsce. Szukamy osoby, która stanie się częścią naszego zespołu i wraz z nami dbać będzie o te unikatowe zabytki. Oferujemy spokojną i stabilną pracę w przyjemnej atmosferze.

OPIS STANOWISKA:

• dbałość o należyte przechowywanie i bezpieczeństwo zbiorów;
• dbanie o porządek w pomieszczeniach magazynowych i współpraca przy uzupełnianiu dokumentacji ewidencyjnej;
• rozmieszczanie, porządkowanie i zabezpieczanie zbiorów;
• współpraca z opiekunami zbiorów i odpowiednimi pracowniami konserwatorskimi MNW;
• obsługa i nadzór ruchu obiektów wewnątrz Muzeum;
• obsługa programu ewidencji zbiorów podczas realizacji powierzonych zadań;
• współpraca przy wystawach, wypożyczeniach, kwerendach oraz innych formach udostępniania zbiorów; techniczne przygotowanie obiektów (oprawy w ramy);
• uczestnictwo w pracach inwentaryzacyjnych (skontra, reinwentaryzacje etc.);
• znajomość i przestrzeganie zewnętrznych aktów prawnych związanych z wykonywaniem obowiązków pracy w Muzeum, przepisów BHP i p.poż, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zbiorów.

WYMAGANIA:

• wykształcenie minimum średnie lub techniczne (poligraficzne, introligatorskie, renowatorskie, artystyczne);
• mile widziane doświadczenie pracy, staże lub praktyki w instytucjach kultury (muzea, archiwa, biblioteki, fundacje);
• kultura i etyka pracy;
• samodzielność, cierpliwość i odpowiedzialność;
• umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, koleżeńskość;
• rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków;
• zdolności manualno-techniczne;
• mile widziane zainteresowanie kulturą wizualną, wrażliwość na wagę i dobrostan obiektów zabytkowych;
• znajomość pakietu MS Office.

OFERUJEMY:

• umowa o pracę (etat) w prestiżowej publicznej instytucji kultury;
• pakiet socjalny, możliwość uczestnictwa w pakietach medycznych, sportowych;
• praca w instytucji, która funkcjonuje w oparciu o ideały równości, inkluzywności i poszanowania dla różnorodności;
• spokojna praca w przyjaznym i życzliwym zespole służącym wsparciem oraz swoją wiedzą;
kontakt z ciekawymi, nierzadko unikatowymi zabytkami sztuki (dagerotypy, ambrotypy, ferrotypy, odbitki fotograficzne, negatywy, rysunki, ryciny, rękopisy);
• możliwości rozwoju przez szkolenia, współpraca ze specjalistami różnych dziedzin (ikonografii, historii fotografii, konserwacji, digitalizacji, ochrony zabytków);
• uczestnictwo w życiu artystycznym i kulturalnym miejsca, poznanie od wewnątrz działalności jednego z największych i najważniejszych muzeów w kraju;
• możliwość wpływu na budowanie stanowiska pracy przy wsparciu przełożonych oraz pracowni konserwacji;
• pracę w atrakcyjnej lokalizacji – Gmach Główny Muzeum Narodowego w Warszawie;
• możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w prestiżowej instytucji kultury i sztuki;
• rozpoczęcie okresu świadczenia pracy: wrzesień-październik 2023r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres:

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:

  • dokumenty należy złożyć do: 24.09.2023r., wysyłając je na adres mailowy:
  • lub przekazując osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00,
  • lub też wysyłając drogą pocztową na adres: Muzeum Narodowe w Warszawie, Dział Spraw Pracowniczych, al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa - decyduje data wpływu oferty do muzeum (stempla pocztowego / osobistego dostarczenia).

W tytule maila lub na kopercie prosimy o wpisanie numeru referencyjnego ogłoszenia: „Oferta pracy – 23/08/LABO/MNW”

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie przez Muzeum Narodowe w Warszawie do realizacji procesu rekrutacji, prowadzonych obecnie, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).