Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Zakończenie projektu „Muzeum na wynos”

23-12-2022

W grudniu 2022 roku zakończyliśmy projekt "Muzeum na wynos".
Od września do grudnia odbyło się 38 warsztatów wyjazdowych w 14 różnych placówkach na terenie Warszawy i okolic, w których wzięło udział ponad 400 osób.

 

Projekt warsztatów wyjazdowych „Muzeum na wynos” jest próbą wyjścia z ofertą edukacyjną Muzeum poza jego siedzibę i poszerzenie kręgu odbiorców sztuki o grupy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych mających znacznie utrudniony dostęp do zajęć prowadzonych w muzealnych galeriach. Swoje działania kierujemy w szczególności do szkół specjalnych, szpitali, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych, świetlic socjoterapeutycznych oraz ośrodków pobytu dla osób starszych przewlekle chorych. Partnerami tegorocznej edycji były: Centrum Alzheimera w Warszawie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Warszawie i Szkoła Podstawowa Specjalna nr 99 im. Małego Powstańca.

 

Muzeum na wynos oferuje do wyboru jeden z pięciu tematów: Muzeum – zrób to sam!, W pracowni malarza, Zabawa w detektywa, Tajemnice archeologii, Warsztat rzeźbiarza . Każdy z nich posiada unikatowy scenariusz, co sprawia że nawet w przypadku kilkukrotnego spotkania z tą samą grupą zajęcia zawsze są ciekawe i zawierają w sobie element nowości. Chwalona jest formuła spotkań, u której podstaw leży przede wszystkim obserwacja grupy. Doświadczeni prowadzący za każdym razem dostosowują poziom zajęć i zakres poruszanych zagadnień do bardzo zróżnicowanych możliwości percepcyjnych i manualnych uczestników.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim placówkom za udział w projekcie. 


Koordynacja projektu:
Anna Ferster-Tarabuła, Anna Knapek, Marek Płuciniczak, Edyta Rubka-Kostyra, Barbara Tichy

Prowadzące zajęcia: Aleksandra Górecka, Karolina Kierzkowska, Anna Owsiany, Rita Twardziak

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.