Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Z Kresów ocalone / 23-26 czerwca zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

06-06-2022

 

Zapraszamy mieszkańców Warszawy i regionu do wzięcia udziału w akcji Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych prowadzonej przez Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie.

W dniach 23-26.06.2022 będziemy prowadzić naszą akcję w Warszawie. Zachęcamy do przekazania pamiątek z Kresów oraz podzielenia się Państwa wspomnieniami z życia na tych terenach. Przekazanie obiektów następuje w formie darowizny. Zapewniamy, że wszystkie darowane przedmioty zostaną otoczone opieką, będą przechowywane w warunkach, które pozwolą uchronić je przed zniszczeniem. Natomiast zarejestrowane opowieści dadzą niepowtarzalną okazję ocalenia autentycznych, indywidualnych wspomnień. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapraszamy do punktu zbiórki w Muzeum Narodowym w Warszawie!
Recepcja: hol wejściowy, parter
Gmach Główny Muzeum Narodowego w Warszawie: Al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa

 

GODZINY PRACY PUNKTU ZBIÓRKI:
23.06 (czwartek), godz. 12-18
24.06 (piątek), godz. 10-18
25.06 (sobota), godz. 10-18
26.06 (niedziela), godz. 10-13


Przekazanie pamiątek oraz rejestracja opowieści nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Darczyńcy. Wszystkie niezbędne dokumenty będą gotowe w Recepcji (wzory dokumentów oraz regulamin akcji dostępne są na stronie: www.ocalone.mnwl.pl). Istnieje możliwość umówienia się na spotkanie na konkretną godzinę –  w tym celu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego. W razie pytań Biuro Obsługi Zbiórki udzieli wszelkich informacji.

więcej o akcji: www.ocalone.mnwl.pl

 

Kontakt:
tel. +48 726 022 100
e-mail: zbiorka@mnwl.pl