Aktualności

XV Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

25-07-2019

Zbliża się XV Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI, organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei wspólnie z Partnerem – Muzeum Narodowym w Warszawie. To jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych aukcji charytatywnych w Polsce (III miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu Artinfo). W tym roku będzie ona bardzo szczególna ze względu na jej jubileuszowy charakter oraz 15-lecie istnienia Fundacji.

 
Aukcja odbędzie się 16 października (środa) 2019 r. w Muzeum Narodowym. Jak co roku, jej celem jest zebranie środków na pomoc osobom z chorobami nowotworowymi i ich bliskim. W tym roku swoje dzieła przekażą m.in. Karol Bąk (Czarny Koń zeszłorocznej edycji. Jego Jesienna obietnica poszła pod młotek za 20 000 zł), Katarzyna Banaś, Olga Pelipas, Mariusz Dydo, Urszula Wilk, Eugeniusz Mincel.
 
Tradycyjnie aukcję poprzedzi wystawa przedaukcyjna w Muzeum Narodowym w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3. 
 
Głównymi Partnerami XV Aukcji Charytatywnej są: Muzeum Narodowe w Warszawie, Art Info i OneBid . Jak co roku fundacja wystąpiła o patronat honorowy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, ASP w Warszawie i Business Centre Club. 
 
Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na organizację i realizację Integralnego Programu Zdrowienia, przeznaczonego dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Rocznie Fundacja Ogród Nadziei wspiera ok. 200 osób, które przechodzą trudne doświadczenie choroby. 
 
Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji