Aktualności

Ostatnie dni wystawy Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z kolekcji ERGO Hestii

16-07-2021

Już tylko do 25 lipca można oglądać obrazy niderlandzkich mistrzów na wystawie Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z kolekcji ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie. W ostatni weekend wstęp na ekspozycję jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających! Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach przygotowanych specjalnie z okazji finisażu.

 

Różne spojrzenia to opowieść o narodzinach i rozwoju sztuki holenderskiej XVII wieku, w kontekście rozwijającej się równolegle sztuki flamandzkiej. W ramach wystawy zaproponowano podział na siedem sekcji („spojrzeń”), mających ułatwić odkrywanie bogactwa znaczeń oferowanych przez malarstwo XVII-wieczne. Pejzaże, martwe natury, sceny rodzajowe przedstawiono w kontekście politycznych, ekonomicznych oraz artystycznych przemian epoki. Propozycje te nie są jednak arbitralne – organizatorzy zapraszają widzów do konstruowania własnych perspektyw pozwalających lepiej zrozumieć niezwykły świat sztuki dawnej.

 

W programie finisażu między innymi spotkanie tematyczne na wystawie, oprowadzanie kuratorskie i zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem finisażu wystawy