Aktualności

#niebawemwMNW

23-03-2020
Chociaż Muzeum Narodowe wraz z Oddziałami pozostaje zamknięte w celu zatrzymania szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, zachęcamy do odkrywania zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie online.
  • W zakładce Multimedia można znaleźć m.in. audioprzewodniki po galeriach stałych oraz wystawach czasowych, audiodeskrypcje wybranych obiektów z naszych zbiorów, a także archiwalne nagrania wykładów. 
  • W Cyfrowym MNW znajduje się ponad 46 000 obiektów. Dzieła można przeglądać według kolekcji, artystów i rodzajów, dostępne są również pokazy tematyczne. 
  • Profil Muzeum w Google Arts & Culture oferuje m.in. możliwość wirtualnego spaceru po Galerii Faras oraz po Galerii Sztuki XIX wieku. Ponadto dostępnych jest 5 wystaw tematycznych oraz opracowania wybranych obiektów z naszych zbiorów.
  • Profil Muzeum Narodowego w Warszawie w Wikimedia Commons zawiera 785 dzieł z naszych zbiorów dostępnych online. 
  • Profil Muzeum Narodowego w Warszawie w Europeana.eu, największym repozytorium europejskiego dziedzictwa kulturowego.
  • Nasz profl na Facebooku, gdzie kilka razy dziennie publikujemy posty z ciekawostkami i aktualnościami ze świata sztuki, opowiadamy niezwykłą historię Muzeum i równie fascynujących osób z nim związanych oraz udostępniamy najciekawsze obiekty z muzealnej kolekcji.
  • Na Instagramowym profilu z lekkością i dystansem pokazujemy, jak wspaniałą formą odpoczynku może być uczestnictwo w kulturze, dzieląc się z Wami opowieściami o Muzeum, jego zbiorach i ludziach z nim związanych, a także krótkimi humorystycznymi opisami dzieł.
  • Na Twitterze otrzymacie codzienną porcję informacji o sztuce, podaną w krótkiej, przystępnej formie.
  • Na naszym kanale na YouTube publikujemy materiały filmowe nt. arcydzieł z kolekcji Muzeum oraz informujemy o wydarzeniach związanych z wystawami czasowymi i galeriami stałymi. Znajdziecie tam również zapisy wykładów i inne materiały archiwalne.
  • Nieustannie rozwijamy naszą ofertę edukacyjną online:
W najbliższych tygodniach na stronie internetowej MNW będziemy zamieszczać filmy edukacyjne z udziałem muzealnych przewodników. Edukatorzy, którzy dotąd prowadzili zajęcia w galeriach  i na wystawach, tym razem on-line przybliżą najmłodszym i ich rodzicom wybrane dzieła sztuki z kolekcji muzeum, zaproponują kreatywne zabawy oraz zachęcą do samodzielnego wykonywania prac plastycznych w domowym zaciszu. Każde z nagrań warsztatów dotyczyć będzie innej tematyki. Przy każdym udostępnimy dedykowane materiały do pobrania – fotografie dzieł z Cyfrowego MNW oraz karty z zdaniami edukacyjnymi i pomysłami na prace plastyczne.
 
Kolejne odsłony #niebawemwMNW już wkrótce!