Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Archiwum MNW na Warszawskim Pikniku Archiwalnym

06-06-2024

8 czerwca 2024 r. w Pałacu Staszica odbędzie się XIV Warszawski Piknik Archiwalny, w którym - jak co roku - udział bierze również Archiwum Muzeum Narodowego w Warszawie.

Piknik organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów obchodzonego 9 czerwca. Tegoroczny temat przewodni wiąże się z dwudziestą rocznicą członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Warszawskie archiwa zaprezentują tego dnia swoje najcenniejsze dokumenty.
Zespół Archiwum MNW wybrał kilka ciekawych archiwaliów dotyczących pierwszego zakupu dzieł sztuki na aukcji Galerii Weyera w Kolonii w 1862 r.

Podczas wydarzenia dowiecie się między innymi czy pierwszy Dyrektor honorowy Justynian Karnicki był biegły w SZTUCE negocjacji.

Nie będą to jednak jedyne muzealne dokumenty przedstawione szerokiej publiczności tego dnia, odkryjemy również kilka innych tajemnic Archiwum MNW. Nie zabraknie niespodzianek!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem i zgłębieniem warszawskich archiwów do Pałacu Staszica już w sobotę w godzinach 10-16.30.
Szczegółowy program wydarzeń znajduje się pod linkiem