Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

„Amando” Pawła Sakowicza w cyklu Generation After. Showcase

25-08-2022

Generation After to prezentacja najnowszych zjawisk na polskiej scenie teatralnej i tanecznej, nowej artystycznej szkoły myślenia. Podczas showcase zaprezentowany zostanie spektakl "Amando", który powstał na zamówienie Muzeum Narodowego w Warszawie. 

 

Tancerz i choreograf - Paweł Sakowicz - stworzył performans „Amando” jako wydarzenie towarzyszące wystawie  „Stan rzeczy", odbywającej się w Muzeum do 7 sierpnia 2022. 

1 września powróci z nim do przestrzeni Holu Głównego MNW. 

Artysta skorzystał w „Amando” z pantomimy, która treść przedstawienia przekazuje za pomocą gestu: sprawny mim podnosi niewidzialną filiżankę tak, że ma się wrażenie, że rzeczywiście znajduje się w jego dłoni. Sakowicz buduje i rozpuszcza w swojej choreografii znaczenie gestu, naprzemiennie stylizując taniec i wyzbywając go stylu. Posiłkuje się przy tym tańcem postmodern, który choć mówi „nie” stylowi i magii, to jednocześnie podniesienie tej samej filiżanki definiuje jako taniec. Dźwięk zaprojektowany przez Justynę Stasiowską sugeruje, że inaczej podnosi się tę filiżankę rano, inaczej wieczorem, a jeszcze inaczej, kiedy nikt nie patrzy.

 

Organizowany przez Nowy Teatr po raz 6., Generation After. Showcase prezentuje najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej przedstawicielom i programatorom najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.